4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü


 

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliklerinde farkındalık için çalıştık.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak güne Karabağlar Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikle başladık. “Sevimli Patiler Karabağların Sevimli Çocukları ile Buluşuyor” diyerek duyurulan etkinlik Fevzi Özakat İlkokulunda gerçekleştirildi. Etkinlikte Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Dahiliye AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın tarafından çocukların bilinçli hayvan sahibi olmalarına yönelik tasarlanan “Sevimli Patiler” adlı kutu oyunu tanıtıldı.

 

Etkinlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Hayvanların da bu yaşamın bir parçası olduğuna ve onların da yaşam hakkına saygı gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.

Oda Başkanımız H. Gökhan Özdemir ise konuşmasında; hayvan sahiplenmenin ve bu konuda bilinçli olmanın önemine dikkat çekerek, hayvan haklarına katkı koyan ve hayvanların sağlığı için çalışan tüm meslektaşlarının da teşekkürü hak ettiğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Ebru Yalçın ise tasarladığı kutu oyununun 7-12 yaş çocuklar için ideal olduğunu ancak büyüklerin de oynayabileceğini belirtti. Çocukların keyifle oynadığı oyunun anne babalar açısından da öğretici ve yararlı olduğunu anlatırken, Türkiye’de ve dünyada hayvan sevgisini aşılayan benzer bir oyun olmadığının söyleyerek bu konuda duyarlılık gösteren Karabağlar Belediyesine teşekkür etti.

 

Fevzi Özakat İlkokulu Müdürü Mustafa Arık, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık’ın da konuşma yaptığı etkinliğe, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcıları, Muhtarlar, Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanları, öğretmenler, öğrenciler ve meslektaşlarımız katıldılar.

 

Etkinlikte açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Yalçın okul bahçesinde büyük yüzey üzerine aktarılmış oyunu çocuklarla birlikte oynadı. Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü meslektaşımız Murat Aras’a keyifli geçen bu etkinlikten dolayı ve “Sevimli Patiler” adlı kutu oyununu Karabağlar İlçesindeki 36 İlkokulda öğrencilerle buluşturdukları için teşekkür ediyoruz.

Karabağlar Belediyesindeki etkinlik sonrasında Oda Başkanımız H. Gökhan Özdemir, Uludağ Üni. Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Yalçın, Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü ve Odamız Yönetim Kurulu üyesi Murat Aras ve Odamız İletişim sorumlusu M. Hakan Boyar İzmir Valiliği tarafından Konak Meydanında düzenlenen etkinliğe katılım sağladılar.

Ayrıca Odamız tarafından hazırlanmış olan hayvan sevgisi ve veteriner hekimliği mesleği tanıtımına yönelik çeşitli broşürler Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri düzenleyen anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liselerde dağıtıldı. Bu etkinliklere katılarak emek veren meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu


Yazan - 5 Ekim 2017. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x