Bolu Beyaz Et Festivali Tüm Engelleme Girişimlerine Rağmen Yapılıyor


 Bu yıl 5.si yapılacak olan “Bolu Beyaz Et Festivali” bir çok kesimin tüm engelleme girişimlerine rağmen hazırlıklarını bitirme aşamasında.

17-18 Eylül 2011’de 5’incisi düzenlenecek olan Bolu’nun ve sektörün tek festivali Uluslararası Bolu Beyaz Et Festivali yine birbirinden ünlü sanatçıların konserlerine ve onlarca etkinliğe sahne olacak.

Bolu Belediyesi ve Beyaz Et üreticileri tarafından 17-18 Eylül tarihinde 5. düzenlenecek olan Uluslararası Beyaz Et Festivalinin hazırlıkları devam ediyor. Hazırlıklar kapsamında Bolu Belediyesinde Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu başkanlığında toplantılar düzeniyor. Düzenlenen toplantılara Bolu’da bulunan beyaz et sektör temsilcileri katılıyor. Yapılan bu toplantılarda festivalde yapılacak olan etkinliklerin tümü masaya yatırılıyor.

Bu konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, 17 Eylül’de sabah kortej yürüyüşü ile festival başlayacağını kaydederek, “Devamında Anıt Park’ta Atatürk Anıtına çelenk konulacak. Daha sonra 13: 30’da Uğur Dündar’ın moderatörlüğünde Hacettepe Üniversitesi’nden iki doçent doktor konferans verilecek. Yabancı halk danslarının gösterileri, piliç güzeli yarışması gibi değişik etkinlikler olacak. O günün akşamı sanatçı Gülben Ergen konseri ile bitecek. Pazar günü ise, sunuculuğunu Hakan Bilgin ve Doğa Rutkay’ın yapacağı Yasemin Bradley ya da Derya Baykal gibi diyetisyen uzmanları ile ‘Sağlıklı beslenme’ konusu üzerine bir program olacak. Akşamında ise festival sanatçı Mustafa Ceceli ile Bengü konseri, plaketlerin verilmesi ve havai fişek gösterisi ile sona erecek” diye konuştu.

Bolca Hindi temsilcisi Murat Kalafat da, Türkiye’deki kanatlı etin yüzde 30’unun Bolu’da yapılmakta olduğunu söyleyerek, “İlimizdeki kanatlı et üretiminde halkımızın protein açığının kapatılmasında en sağlıklı ve en ekonomik yolun olduğu tüketicilerimiz tarafından da bilinmektedir. Belediyemizin önderliğinde düzenlenen festivale elimizden gelen katkıyı yapmaya hazırız” diye konuştu.

Bolu’da kişi başı geliri tavukçular artırmış!

Türkiye’de alışveriş yatırımı yapmak için en uygun şehirleri tespit etmek için Mayıs ayında yapılan araştırmada ilimiz Bolu Türkiye’nin en zengin ili seçilmişti. Pek çok kesim O dönemde bunu “yastık altı” olarak tabir edilen banka hesaplarına bağlamış fatura kentin köklü ailelerinin bankalarda yatan parasına çıkarılmıştı. Son yapılan araştırmada Bolu’da gelirin bu denli artmasındaki en büyük payın tavukçuluk sektörü olduğu ifade edildi. Bilindiği gibi Mayıs ayındaki araştırmada ilimiz Bolu 88 bin 778 liralık yıllık gelirle Türkiye’nin kişi başı gelir şampiyonu olmuştu…(Bolu Olay)
 

DİĞER HABERLER
Erpiliç, SIAL Gıda Fuarında...

 


6 Eylül 2011. 10:49
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Mustafa COP
Mustafa COP
12 yıl önce

BOLU “uluslararası beyaz et kongresi”…Sektörün “DIŞKILAR”ı “BELEDİYE” mizin öncülüğünde de “GÜBRE” ye “ENERJİ” ye çevrilsin…”ÇEVRE” miz kirletilmesin…”BÜYÜKSU” da temiz kalsın…”ULUSLARARASI BEYAZ ET KONGRESİ” bundan sonra artık “BOLU” da düzenlensin…OLMAZMIIIIII…İstiyoruzzzzzz…Değil mi…İstiyenin yüzü bir BEYAZ… Düzenleyenlerin iki “BEYAZ” olsun…MUHABBETLE

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x