Hibe destekli tarımsal alet ve makinalar teslim ediliyor


Mersin, Mersin Bölge Birliği hinterlandında bulunan Değirmençay ve Kuzucu köylerinde faaliyette bulunan çiftçiler 271 sayılı Mezitli Tarım Kredi Kooperatifine, Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı, Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı kapsamından  yararlanmak isteyen çiftçilerin istekleri incelenerek karara bağlandı ve Mezitli Tarım Kredi Kooperatifi tarafından dosyaları hazırlanarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğüne teslimi yapılan dosyalardan dolayı üreticiler otuzdokuz adet ekipmanı almaya hak kazandılar.

Tarımsal alet ve makine ekipmanlarını almaya hak kazanan Değirmençay beldesi ve Kuzucu köyü çiftçilerine çapa makinası, römork ve pulverizatör olmak üzere toplam 39 adet ekipman törenle teslim edildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürü Osman Nuri Okumuş, Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Çimen, Mezitli Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Adem Nebioğlu, Ziraat Mühendisi Mustafa Aslan, Mersin Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleşen teslim töreninde çiftçilere hitaben konuşan Bölge Birliği Müdürü Osman Nuri Okumuş “Tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu tarım alet ve makine alt yapısı yönünden güçlendirilmesi, gelir ve sosyal standartların geliştirilmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kanalıyla siz çiftçilerimize direkt olarak ulaşan % 50 hibe destekli Makine ve Ekipman ihtiyaçlarınızı karşıladığımız için Tarım Kredi Kooperatifleri bu mutluluğu sizinle paylaşıyoruz. Zor şartlarda ve bedenen çalışan siz üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürmek maksadıyla devletimizce yapılan bu destekler ihtiyacı olan çiftçiye ulaşmaktadır. Bu makinalar ile yapacağınız üretimler Türk tarımını uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirdiğinde devletimizin bu desteği anlam kazanacaktır.” Diyerek bol kazançlar diledi.

DİĞER HABERLER
Türkiye ile Somali arasında tarımda iş birliği anlaşması imzalandı

Çapa Makinası teslim alan Mezitli Tarım Kredi Kooperatifi ortağı Hasan Saray “Bu çapa makinasını icat edenden Allah razı olsun! Köyümüzde artık eşek kalmadı. Her işimizi görüyor. Az yakıyor, çok kaçıyor. Vergisi pulu yok. Sadece virajlarda dikkat et yeter. Onun içinde kooperatiften kaza sigortası yaptılar. Sağolasın Tarım Kredi!” diyerek duygularını dile getirdi.

Pulverizatör teslim alan Mezitli Tarım Kredi Kooperatifi ortağı Ali Oğuz “Tarım Kredi Kooperatifleri bize kolaylık yardımcı olarak dosya hazırlanmasından teslim aşamasına kadar yardım etti. Ziraat Mühendisi Mustafa Aslan’a çabaları için teşekkür ederim.” Dedi.(mersin.tarimkredi.org.tr)


20 Ağustos 2011. 09:58
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x