6 Ton Kokmuş Eti Bize Yedireceklerdi!


İstanbul Esenyurt’ta bir ihbarı değerlendiren Esenyurt Belediyesi Zabıta ekipleri, bir depoya yaptığı baskında 6 ton kokmuş et ve bu etlerden yapılan kavurma ve sucuğa el koydu.

 

Zabıta ekipleri, imalathane olarak kullanılan depoda, kokmuş sakatat ve tavuk etinin karıştırılarak kavurma ve sucuk yapıldığını tespit etti. Ani baskına uğrayan firma sahiplerinin, “Biz de ‘elimizde kokmuş et var, ne yapalım diye sormak için size gelecektik’ dedikleri öğrenildi.

 

Zabıta ekipleri, etlerden numune alarak laboratuvara gönderirken, kokmuş etler imha edildi. İmalathane mühürlenerek sahipleri hakkında yasal işlem başlatıldı.   Esenyurt Belediyesi Zabıta ekipleri, Sanayi Sitesi 7. yol 4 numarada bulunan bir işyerinin sadece geceleri ve hafta sonları çalıştığını, ayrıca şiddetli bir koku da geldiği ihbarını aldı.

 

Önceki gün akşam saatlerinde işyerine baskın yapan Esenyurt Belediyesi zabıta ekipleri içerideki manzarayı görünce şaşkına döndü. Kapıyı açan zabıta ekipleri içerideki ağır kokmuş et kokusuyla karşılaşınca İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine durumu haber verdi.

 

6 ton kokmuş eti vatandaşa yedireceklerdi  

 

Maske takarak tekrar işyerine giren zabıta ekipleri, içeride satılmaya hazır paketlenmiş şekilde sucuk, kavurma ve bu ürünlerin yapımında kullanılan sakatat ve tavuk eti buldu. İmalathanede rengi gri renge dönmüş tonlarca kırmızı et ve paketlere yapıştırılmak üzere etiketler bulundu. İşyerinde inceleme yapan zabıta ekipleri büyük kazanlar içinde yapılmış ve bozulmuş kavurma tespit etti. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri imalathane içinde bulunan bozulmuş et, kavurma ve sucuk örnekleri alarak incelemeye gönderdi.

 

  “BİZ DE SİZE GELECEKTİK”  

 

Zabıtanın baskınından haber alarak işyerine gelen işletme sahiplerinin, “Bizim pırıl pırıl imalathanemiz vardı. Kapandığı için ürünleri buraya taşıdık ama bozuldu. Biz de size gelecektik. Elimizde bozuk et var ne yapalım diye” dediği öğrenildi.

 

İncelemelerin ardından olay yerine gelen zabıta kamyonetlerine ve bir kamyona kokmuş et parçaları, paketlenmiş hazır kavurmalar ve sucuklar yüklendi. Zabıta ekipleri toplamda 6 ton et ve paketlenmiş ürün bulunduğunu belirtti. Kamyonlara yüklenen bozuk etler, imha edilirken ruhsatsız işyeri ise süresiz olarak mühürlendi. İşyeri yakınındaki diğer işyeri sahipleri ise imalathanede sadece geceleri ve Pazar günleri çalıştıklarını bu yüzden kokuda gelince şüphelendiklerini söyledi. Habertürk

 

 


Yazan - 31 Temmuz 2012. Kategori GIDA, YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x