6. Uluslararası Veteriner ve Gıda Hijyeni Kongresi


12115840_1130425296985967_8671554050412171971_n

 

 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi öncülüğünde gerçekleştirilen 6. Uluslararası Veteriner ve Gıda Hijyeni Kongresi başladı.
Rescate Otel’de düzenlenen kongreye Türkiye’deki 44 üniversiteden 120 katılımcı iştirak etti. Van Valisi İbrahim Taşyapan, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yakup Can Sancak, Prof. Dr. Nazmi Atasoy, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner ve çok sayıda öğretim görevlisinin katıldığı kongrede gıdanın hijyen ve insan sağlığına yönelik bilimsel çalışmaları üzerinde tartışmaların yapılacağı belirtildi.

 

 

Kongrenin açılışında konuşan Vali İbrahim Taşyapan, sağlıklı besinin sağlıklı insan olduğunu belirterek, “Tüketilen gıdaların temiz olması şart. 5 gün sürecek olan kongrenin ilimizde gerçekleşmesi bizi mutlu etti. Kongrenin bilim dünyasına ve insanlık alemine hayırlı olmasını dilerim’’ şeklinde konuştu.
YYÜ Rektörü Battal’ın Vali Taşyapan’a plaket takdiminin ardından oturuma geçildi.
www.milliyet.com.tr


Yazan - 8 Ekim 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x