60 bin kişiye at eti yedirmişler


 İzmir’de bazı kurumların yemek ihalelerini kazanan firmanın, menüler hazırlanırken dana eti yerine at eti kullandığı belirlendi.

İZMİR – İzmir’de, ihaleyle yemek hizmetini üstlendiği kurumlarda, menüde at eti kullandığı belirlenen şirket ile şirkete malzeme temin eden iş yerinin 4 yetkilisi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, bazı kurumların yemek ihalelerini kazanan firmanın, menüler hazırlanırken dana eti yerine at eti kullandığı yönündeki şikayetler üzerine 2 ay önce inceleme başlattı.

Polis, şirkete yönelik incelemeyi sürdürürken, tabldotlardaki yemeklerden alınan numuneler de laboratuvar incelemesine gönderildi.

Laboratuvar sonuçlarına dayanılarak düzenlenen bilirkişi raporlarında yemeklerde at eti kullanıldığının belirlenmesinin ardından, polis şirkete operasyon düzenledi.

Operasyonda, İzmir’deki birçok kurumun yemek ihalesini üstlenen firma ile bu firmaya malzeme temin eden şirketin 4 yetkilisi gözaltına alındı.

Yemek servisi yapan firmanın, Dokuz Eylül Üniversitesinin de aralarında bulunduğu İzmir’deki birçok kurumun yemek ihalesini üstlendiği, at etli menüden 60 bine yakın kişinin yediği bildirildi.

Soruşturmanın sürdüğü, gözaltına alınanların sayısının artabileceği bildirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün de 10 gün önce yaptığı açıklamada, anlaştıkları yemek firmasının dönerlere at eti karıştırdığının tespit edilmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını bildirmişti.

DİĞER HABERLER
Ay Çekirdeği ve Ceviz'de Yeni Gümrük Vergisi Uygulaması

24 Ağustos 2011. 10:05
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Tamer
Tamer
12 yıl önce

Ayıbın daniskası. Ülkemizin geleceği olan universite öğrencilerine yedirmişler at etlerini. Çok kızdım ve üzüldüm. Komik bir ceza alıp kurtulacaklar ve kaldıkları yerden hiçbirşeyden haberi olmayan masum halkı kandırmaya devam edecekler. Medya ya sesleniyorum: Böyle adamların adlarını şirket isimlerini büyük puntolarla haberlere taşıyacaksın ki itibarları beş paralık olsun. Bir daha da kimseden iş miş alamasın üçkağıtçı düzenbazlar..

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x