Abalıoğlu’ndan “Sıcaklık Stresine Karşı Önlemler” Semineri


Abalıoğlu Tarımsal Üretim tarafından İzmir’de düzenlenen “İneklerde Sıcaklık Stresine Karşı Önlemler” konulu seminere yaklaşık 200 yetiştirici katıldı. İzmir’in Kiraz ilçesinde Zooteknist Caner Kayhan ve Kağan Balyemez’in sunumuyla gerçekleşen seminerde yaz mevsiminde büyükbaş hayvanlarda sıcak havanın etkisiyle oluşan sıcaklık stresine karşı alınabilecek önlemler konusunda yetiştiricilere bilgiler verildi.

Seminerde; sıcaklık stresinin özellikle yüksek verim kapasitesine sahip süt ineklerinde besin madde alımında azalmaya yol açtığına, süt ve döl verimini olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekildi. Yaz aylarında süt performansının düşmemesi için dengeli beslemeye ve hayvanlarda yeterli su tüketimine özen gösterilmesinin, barınaklarda ortam ısısının ve nemin kontrol altında tutulmasının yararlı olacağı belirtildi.

1969 yılında ülkemizin ilk özel yem kuruluşu olarak Denizli’de kurulan Abalıoğlu Tarımsal Üretim A.Ş; büyükbaş, küçükbaş, kanatlı yetiştiriciliği için ‘Abalım’ markasıyla yem üretimleri yapıyor. Firma, yıllık 2,5 milyon ton üretim kapasitesine sahip 8 fabrikadaki üretimi ile hayvancılığın sürdürülebilir gelişimine önemli katkı sağlıyor.


Diğer Haberler:
Abalıoğlu Yem 50 yaşında
Yazan - 22 Haziran 2019. Kategori MANŞET, YEM & KATKI. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x