Aç kalan boz ayı köye geldi


GÜMÜŞHANE (AA) - Alınan bilgiye göre, yiyecek bulamayan boz ayı, Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine 5 kilometre uzaklıktaki Yeşilova köyüne gelerek bazı evlerin ahırlarına girmeye çalıştı. Boz ayıyı farkeden vatandaşlar, durumu Kelkit Belediyesi'ne bildirdi. ( Anadolu Ajansı - Melda Altakhan )

Gümüşhane’de aç kalan ve köy meydanına inerek ahırlara giren boz ayı, uyuşturularak etkisiz hale getirildi.
GÜMÜŞHANE- Alınan bilgiye göre, yiyecek bulamayan boz ayı, Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine 5 kilometre uzaklıktaki Yeşilova köyüne gelerek bazı evlerin ahırlarına girmeye çalıştı. Boz ayıyı farkeden vatandaşlar, durumu Kelkit Belediyesi’ne bildirdi.

 

 

Kelkit Belediyesi ile Gümüşhane Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin köye gelmesinin ardından bir evin önünde bekleyen boz ayı, uyuşturucu iğne ile bayıltıldı.

 

 

Gümüşhane Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İlbeyi Aydın, köylülerin durumu kendilerine bildirmelerinin ardından belediye ekipleri ile organize bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Biz bu yetişkin boz ayıyı bulunduğu bölgeden uzaklaştırıp kendisine yeni bir yaşam alanı seçmesini sağlayacağız. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalan vatandaşların önce kendilerini güvene almaları ve en yakın yetkili bildirmelerini rica ediyorum.” diye konuştu. (AA)


Yazan - 22 Ekim 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x