Ahmet Hakan’a saldırı


ahmet_hakanin_aci_gunu_h53223

 

 

 

 

Hürriyet Gazetesi Yazarı ve CNN Türk Tarafsız Bölge Programı Sunucusu Ahmet Hakan program çıkışı evinin önünde 4 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Diğer saldırganların aranmasına devam ediliyor.

 

 

Hürriyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk Tarafsız Bölge programı sunucusu Ahmet Hakan, bu gece İstanbul’daki evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğradı. CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programının ardından Nişantaşı’ndaki evine giden yazara, aracından indiği sırada arkadaki araçtan inen 4 kişi fiziksel saldırıda bulundu. Saldırıda yaralanan Ahmet Hakan şoförü tarafından yakındaki Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Hakan’ın burnunda ve kaburgasında kırıklar olduğu öğrenildi. Hakan’ın tedavisi devam ediyor.

 

Ahmet Hakan’ın, 17 gün önce yaptığı koruma talebine devletin yanıt vermediği de ortaya çıktı.

 

Saldırı sonrası sosyal medyadan tepki mesajları yağdı. İşte o tweetler:

 

Can Dündar: Ahmet Hakan’a geçmiş olsun diyorum. Yakalanacaklar kim olursa olsun,hedef gösterenler,tehdit edenler,emir verenler belli. Son çırpınışları.. “İstersek seni sinek gibi ezeriz.Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayattasın” diyen Cem Küçük, Ahmet Hakan’a saldırının ilk şüphelisidir.

 

Levent Gültekin: İktidar kışkırtmalarının sonu: Ahmet Hakan’a evinin önünde saldırı olmuş. Eskiden ülkede mafya vardı. Şimdi ülkenin kendisi mafya oldu.

DİĞER HABERLER
İhracat bayrağını Türk kadınları taşıyor

 

Kübra Par: Ahmet’in durumu gayet iyi. Merak edilecek bir şey yok. Yıldıramazlar! Gerçekleri haykırmaya devam!!! #ahmethakan

 

Emin Çapa: Ahmet Hakan’ı “bunları döveceksin, evini biliyoruz” diye tehdit edenlerin amacı bu insanları tahrik etmekti zaten.

 

İrfan Değirmenci: Ahmet Hakan’a saldırı geldiğimiz son nokta! Çok büyük geçmiş olsun

 

Selçuk Dereli: Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınıyorum

 

Gülse Birsel: Evinin önünde 3 kişinin saldırısına uğrayan ve hastanede tedavisi süren Ahmet Hakan’a büyük geçmiş olsun. Ne denir ki? Söz bitti artık söz.

 

Barış Yarkadaş: Saldırı tüm medyaya gözdağı vermek için yapıldı. Failler bellidir. Alçak saldırıyı kınıyorum. Gazeteciler korkarsa, toplum susar sanıyorlar… Yanılıyorlar… Kimse korkmuyor sizden.

 

Emre Kongar: Ahmet Hakan’a saldırı haberi VAHİM! Artık kimsenin can güvenliği yok demektir!

 

Atilla Taş: @ahmethc Evinin önünde saldırıya uğramış, nefretle kınıyorum, geçmiş olsun. E bu kadar hedef gösterildikten sonra ne olmasını bekliyorduk?

 

Hakan Şükür: Ahmet Hakan’a evinin önünde saldırıda bulunulmuş. İddia doğruysa büyük geçmiş olsun.

 

Tarık Toros: Ahmet Hakan evinin önünde saldırıya uğradı. Büyük geçmiş olsun. Faili meçhul kalmasın, yapanlara hesabı sorulsun!

DİĞER HABERLER
İlk kez Sarıkamış'ta görüldü

 

Faik Tunay: Saldırıyla kimse susmaz, susturulamaz. Çok büyük bir ayıp ve leke bu saldırı. Hastanede kendisinide gördüm,sağlığı ve morali yerinde.

 

Süleyman Çelebi: Ahmet hakan bu ülkede objektif gazetecilik yaptığı için saldırıya uğradı iktidar tetikçileri kendilerine kına yaksın

 

Ayşe Sayın: Gazetecilerin işlerinden evlerine rahatça gidemediği ülkedir Türkiye! Geçmiş olsun @ahmethc.

 

Mehmet Altan: Başbakan “soru soran gazeteci rahatlıkla evine gidebiliyorsa basın özgürdür” diyerek dalga geçiyordu, gerçek oldu… Geçmiş olsun @ahmethc

 

Ezgi Basaran: Ahmet Hakan 13 Eylül’den beri koruma talebinde bulunuyordu ama…

 

Zeynep Altıok Akatlı: Ahmet Hakan’a saldırı kabul edilemez. Ülkeyi, gazetecilerin özgürce sokaklarda yürüyemeyeceği karanlık bir yer haline getirdiniz.

 

Sena Kaleli: Beklenen son !!! Sürekli belli bir cenahın hedef gösterdiği @ahmethc ‘a saldırı olmuş. Fail ve azmettiricileri yakalanacak, yargılanacak mı? Basın, objektif, tarafsız gazeteciler bile bu devrin hedefi oldu. Uğradığı saldırı nedeniyle yaralanan @ahmethc’a geçmiş olsun, acil şifalar

 

Bedri Baykam: Alçakların pusu kurup saldırdığı Ahmet Hakan’a yapılanlar,malum kadroların Türkiye demokrasisine ağır bir darbesidir.Faillerin hepsi bellidr

 

Ceyda Karan: Ahmet Hakan’a @ahmethc çok geçmiş olsun.. Bu saldırının arkasındaki zihniyeti iyi tanıyoruz…

DİĞER HABERLER
'Teröre karşı hepimiz dik ve onurlu duracağız'

 

 


1 Ekim 2015. 08:56
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x