AK Parti’de Davutoğlu dönemi


davutoglu_4_625-jpg20140827175828

 

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, toplam bin 382 oy alarak AK Parti Genel Başkanı seçildi.

 

ANKARA

 

AK Parti Genel Başkanlığına, Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu seçildi.

 

AK Parti’nin, Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve tek gündemle toplanan 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde genel başkanlık için yapılan seçim tamamlandı.

 

Kongre Divan Başkanı Haluk İpek, oy sayım işleminin tamamlandığını belirterek, ilçe seçim kurulu hakimine seri bir şekilde seçimleri sonuçlandırdığı için teşekkür etti.

 

Seçimde bin 388 oy kullanıldığını, oyların bin 382’sinin geçerli, 6’sının geçersiz sayıldığını bildiren İpek, seçim sonucunu “Bu sonuçlara göre Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Sayın Ahmet Davutoğlu, toplam bin 382 oy alarak AK Parti Genel Başkanı seçilmiştir” sözleriyle duyurdu.

 

Sonucun, Davutoğlu’na, partiye ve millete hayırlı olmasını dileyen İpek, başarı diledi.

 

Davutoğlu yaptığı teşekkur konuşmasında,  “İlk hedef 2015. İnşallah 2015 seçimlerinde çok güçlü bir destekle, Anayasa’yı değiştirecek çoğunlukla Meclis’e gelmemiz mümkün olur. Ben bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

 

AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu, “Daha önceki iktidar partisi değişimlerinde yaşanan güç mücadelesi, kıyasıya sürdürülen siyasi rekabetler aslında bugün AK Parti’nin ahlak ve erdem merkezli siyasetinin farkını açık bir şekilde ortaya koymuştur” diye konuştu.  AA

DİĞER HABERLER
Bir destandır Çanakkale

27 Ağustos 2014. 18:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x