Alevler otellere sıçradı

28 Haziran 2014. 20:30

341343

 

 

 

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıkan yangının yerleşim alanlarına sıçradığı, 2 otel ile bazı günübirlik küçük işletmelerin zarar gördüğü, bölgedeki diğer otel ve tesislerin boşaltıldığı bildirildi.

Bölgedeki oteller boşaltılırken, yangın yaklaşık 50 hektarlık alana yayıldı.

 

Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, İnceboyun mevkisindeki ormanlık alanda öğle saatlerinde başlayan yangının devam ettiğini bildirdi.

 

Henüz kontrol altına alınamayan yangının yerleşik alana sıçradığını anlatan Baştürk, “Rüzgar nedeniyle yangın otellerin bulunduğu alana da sıçradı. Şu andaki bilgilerimize göre 2 otel ile bazı günübirlik küçük işletmeler yandı. Bunlar kullanılamaz hale geldi. Yangın bölgedeki bazı tesisleri de tehdit ediyor. Bu nedenle otellerimizi boşaltıyoruz” dedi.

 

Baştürk, yangında can kaybı ve yaralı olmadığı bildirdi.

 

Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk de yangının yaklaşık 50 hektarlık alana yayıldığını ifade etti.

 

Yangına müdahale eden hava araçlarının bölgedeki fırtına ve yoğun duman nedeniyle verimli çalışamadıklarını söyleyen Türk, karadan müdahalenin da güçlükle yapılabildiğini ifade etti.

 

Türk, yangın söndürme işçilerinin dumandan etkilenmemeleri için de tedbirli davranıldığını kaydetti.

 

Yangından bölgedeki otellerin, tesislerin zarar gördüğünü dile getiren Türk, “Duman ve fırtına nedeniyle yangını söndürmekte güçlük yaşanıyor ancak civarda bulunan otellerin, pansiyonların yanmaması için tedbirler alıyoruz. Yangından zarar gören oteller, pansiyonlar var. Bu nedenle bölgedeki insanlar panik halde” diye konuştu.

Diğer Haberler:
'Aydın Doğan'da iki birinci

 

Orman yangını kontrol altına alındı

Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını, sabaha karşı ekiplerin etkili müdahalesi sonucu kontrol altına alındı

 

ANTALYA – Kumluca’ya bağlı Adrasan Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde başlayan ve rüzgarında etkisiyle büyüyerek bazı otel ve pansiyonlar ile işletmelere de zarar veren orman yangını, sabaha karşı kontrol altına alındı.

 

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, dün öğle saatlerinde başlayan ve gece boyunca devam eden orman yangını, ekiplerin etkili müdahalesi sonucu sabaha karşı kontrol altına alınabildi.

 

Sabah erken saatlerden itibaren havalanan 5 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı da yangın bölgesinde soğutma çalışmalarına katıldılar. Yaklaşık 120 hektarlık alanda etkili olduğu bildirilen yangın bölgesinde, ekiplerin karadan soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

 

Yangın sırasında Adrasan’da bulunan 5 otel ve bazı günübirlik işletmeler de zarar gördü. Sabah güneşin doğmasıyla birlikte meydana gelen zararın büyüklüğü de ortaya çıktı. Yangından etkilenen işletme sahiplerinin üzüntüleri yüzlerine yansırken, bazı kısmen etkilenen işletmelerde de vatandaşlar kendi imkanlarıyla yangının izlerini silmeye çalıştılar.

 


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x