Ali Eroğlu, TVHB Merkez Konseyi Başkanı olarak seçildi.


 

Ali Eroğlu
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu

  

Ankara Crowne Plaza‘ da gerçekleşen Merkez Konseyi Başkanlığı seçiminde 2000-2002 yılları arasında da TVHB Merkez Konseyi Başkanlığı yapmış olan Ali Eroğlu seçildi.

 

Ali Eroğlu Merkez Başkanlığı seçimleri öncesi yaptığı açıklamada:

 

TVHB Merkez Konseyi, merkez organları ve bağlı olan 56 il ve bölge odaları ile birlikte, dayanışma içerisinde bir taraftan mesleğini kamuda, serbest olarak ve özel sektörde icra eden tüm Veteriner Hekimlerin hak ve yararlarını gözetirken, diğer taraftan eğitimden mesleğin icrasına, özlük haklarından istihdama ve kamu yapılanmasına kadar oluşan problemlerin çözümünde söz sahibi olabilmelidir. TVHB Merkez Konseyi Veteriner Hekimler için vardır. Doğru hayvancılık politikaları için ülke gerçeklerini dikkate alarak isabetli stratejiler ortaya koyabilmelidir. TVHB Merkez Konseyi, mesleğin icrası noktasında ileri bir Veteriner Hekimliğin ülkemize kazandırılması için yenilikleri yakından takip etmeli, projelerini hayata geçirebilmek için bakanlık, sektör kuruluşları ve konunun diğer muhatapları ile paylaşabilmelidir. TVHB Merkez Konseyi aksiyoner, ön alabilen stratejik bir merkez halinde gelebilmelidir.” demişti. (kaynak: tarimpusulasi).

  

 

Ali Eroğlu kimdir?

 

1956 yılında Malatya’da doğan Ali Eroğlu 1980 yılında Kamu Veteriner Hekimliğine başladı. Bugüne kadar şube müdürlüğü, İl Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür Yardımcılığı yapan Eroğlu ayrıca Müsteşar Yardımcılığı ve Bakanlık Müşavirliği görevlerinde de bulundu. 2000 – 2002 yılları arasında Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanlığı görevini de yürüten Ali Eroğlu, 2002 – 2004 yılları arasında da TVHB Yüksek Haysiyet Divanı Başkanlığı da yaptı. Halen Türk Veteriner Hekimleri Birliği Vakfı Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

DİĞER HABERLER
Lades oynamak haram!

25 Kasım 2018. 19:00
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x