Alltech, Üreticileri Eğitme Seferberliği Başlattı


Alltech, Üreticileri  Eğitme Seferberliği Başlattı

Bu yıl, 9.su gerçekleştirilen Konya Tarım 2011 Fuarı, KTO-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.Altech firması fuar’da üreticileri bilgilerdirdi.

Türkiye ve farklı ülkelerden 180 bine yakın ziyaretçi ve 500 civarında firmanın katıldığı fuara ilgi büyük oldu. Fuarda 1200’den fazla marka altında birçok ürün görücüye çıktı. Hayvan sağlığı ve besleme firmaları yanında; traktör ve yan sanayi, tohum, fide, fidan, gübre, ilaç sanayi, sulama ve plastik sektörü, hayvancılık, hayvansal üretim makineleri firmaları olmak üzere birçok büyük firmanın bu fuara katılmış olması Konya Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nın artık sektörün en önemli buluşma noktalarından biri olduğunu göstermesi bakımından önemliydi.

Sınırların kolaylıkla aşıldığı ve uluslararası ticaretin hızla geliştiği günümüzde, fuarların belli alanlardaki girişimleri ve firmaları buluşturup ticaret ilişkilerini geliştirdiğini ifade eden Alltech Türkiye Pazarlama Koordinatörü Özlem Özülker,  Alltech’in bu anlayışla; hedef pazarına ulaşabileceği ve kurumsal olarak Alltech çözümlerini tanıtabileceği ihtisas fuarlarına katılmaktan memnuniyet duyduğunu ve bu organizasyonların her zaman öncelikli pazarlama çalışmaları arasında yer aldığını aktardı. “Özellikle süt hayvancılığı yatırımlarının yoğun olduğu bölgede, fuara başta Konya olmak üzere, yakın bölge ve şehirlerden çiftçi ve yatırımcıların ilgisi her yıl artarak devam ediyor. Bu ilginin temelinde; aslında çeşitli faktörlerin etkisiyle, son dönemlerde tarım ve hayvancılık sektörünün genelinde yaşanan ivmeyi gözardı etmemek gerekiyor.“

DİĞER HABERLER
Tedbirleri aldık, kaygı yok

Alltech Konya Fuarı’nı; üretici ve firmaların varlıklarını kamuoyuna duyurdukları, prestijlerini arttırdıkları ve yeni pazarlara ulaşmak bakımından fırsatlar yakaladıkları bir platform olarak görüyor. 5 gün süren fuara yurt dışından, ABD, İspanya, Almanya, Fransa, Belçika, İtalya, Hollanda, Suriye, Ürdün, Fas, Yunanistan, Uruguay, Avusturya, Cezayir, Güney Afrika, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Romanya, Uganda, Kore, Irak, İran, Tanzanya ve Libya’dan da katılım gerçekleşti.

Alltech, bu yılki Konya Tarım Fuarı’na bölgedeki ana bayisi Efor Premix Firması ile birlikte katıldı. Büyük işletmeler yanında, küçük ve orta kapasiteli süt ve besi işletmelerinin ihtiyacına cevap veren kullanım özelliklerinde, Alltech performans ve verim arttırıcı ürün seçeneklerinin tanıtıldığı fuar oldukça başarılı geçti.

Alltech FEI Oyunları’nda Alltech’in  ‘A+’  Gazetecilik Ödülleri Dağıtıldı.

[Dunboyne, İrlanda] – Alltech ‘A+’ Ödülü’, binicilik alanındaki gazetecilik faaliyetlerinde yaratıcılık, tutku ve mükemmelliği ödüllendirmek üzere veriliyor. Bu yılki ödüller Uluslararası Binicilik Gazetecileri Birliği (International Alliance of Equestrian Journalists – (IAEJ)) ile Amerika At Yayınları (American Horse Publications (AHP)) üyesi olan ve Alltech FEI Dünya Atçılık Oyunları ile ilgili öykü yazan gazetecilere dağıtıldı. Alltech FEI Dünya Atçılık Oyunları sonrasında gerçekleştirilen ve 2 Temmuz 2010 – 3 Ocak 2011 tarihleri arasında yazılan makalelerin değerlendirildiği medya yarışması hem IAEJ hem de AHP üyelerine açıktı.

DİĞER HABERLER
Türkiye “Güney akım”a omuz veriyor

Oyunlar’dan sonra düzenlenen yarışmada Alltech A+ Ödülü alanlar:

•Amy Dragoo, IAEJ – www.equisearch.com sitesinde yayınlanan ‘Last Fence Down’ başlıklı fotoğraf
•Karen Briggs, IAEJ – L’Annee Hippique’de yayınlanan ‘WEG Report Card’ başlıklı makale
•Brian Sosby, AHP – Equestrian Magazine’de yayınlanan ‘Amazing Days’ başlıklı makale
•Coree Reuter, AHP – The Chronicle of Horse’da yayınlanan ‘Kiss’ başlıklı fotoğraf
•Alex Cutadean, AHP – www.thehorse.com sitesinde yayınlanan ‘Behind the Scenes at the WEG On-Site Veterinary Clinic’ isimli video

Alltech’in Kurucusu ve Başkanı olan Dr. Pearse Lyons, “Gazetecilerin, Alltech FEI Dünya Atçılık Oyunları boyunca, kamera, teyp ve not defterleriyle sahanın bir yanından diğer yanına koşturduğunu gördüm” dedi. “Atların ve binicilerinin yarattığı tutkuyu, Alltech FEI Oyunları’nın hikayesini, tüm Dünyadaki hayran kitlesine aktarmak için şafaktan gün batımına kadar yorulmak bilmeden çalıştılar. Bu ödül bizim onlara duyduğumuz hayranlık ve takdirin küçük bir göstergesidir.”

IAEJ Başkan Yardımcısı Chris Stafford, “Alltech’e bu ödüllerdeki cömert desteği ve binicilik sporu dalında çalışan medyanın katkısını uluslararası boyutta tanıttığı için teşekkür ediyoruz.”dedi.
“Bu ödüller, Alltech FEI Dünya Atçılık Oyunları’nı kapsamlı şekilde ele alan  Uluslararası Binicilik Gazetecileri Birliği’nin statüsünü yüceltmiştir.”

DİĞER HABERLER
Arap baharı ihracatı hareketlendirdi

AHP’nin Yöneticisi Chris Brune, “Amerika At Yayınları (American Horse Publications (AHP)) binicilik alanındaki medya faaliyetlerinde gösterilen mükemmeliyeti 35 yıldır ödüllendirmektedir. Alltech FEI Dünya Atçılık Oyunları gibi uluslararası bir organizasyonda, Alltech’in AHP ve IAEJ ile işbirliği yaparak gazetecilerin faaliyetlerini ödüllendirmesi bizleri çok mutlu etti” dedi. “Binicilik sporlarının ve üyelerimizin yeteneklerinin tanıtılması konusunda Alltech’in verdiği desteği takdir ediyoruz.”

Ödül kazananlar, ilerleyen günlerdeki önemli etkinliklere davet edilecek ve detaylar kazananlar ile görüşülecektir.


9 Nisan 2011. 08:16
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x