Amerikalı uzman: ABD yüzünden dünya ekonomik kaosa girecek


9vvpsha-pic510-510x340-96001

Yaptığı soruşturmalarla ünlenen Amerikalı gazeteci ve analist Robert Perry, ABD’nin Ortadoğu ve Doğu Avrupa’da kaosu körükleyerek tüm dünyayı yeni bir durgunluğa sürükleyecek riskler oluşturduğunu ifade etti.

 

Dünya ekonomisinin doğal ve sentetik bazı sorunlara dayanma gücüne sahip olduğunu belirten Perry, ancak bir dizi felaketten oluşan bir kombinasyon küresel finans sistemini kopma noktasına iterse gerçekten de zor bir durumun ortaya çıkacağını kaydetti. Gazeteci, bu durumda tek bir olayın bile tüm dünyayı “ekonomik kaosa” sürükleyebileceği uyarısında bulundu.

 

Halihazırda böyle bir kopma noktasına gelinip gelinmediğinin bilinmediğini ifade eden analiz uzmanı, borsadaki istikrarsızlığın, dünyanın yeni bir ekonomik kriz eşiğinde bulunduğuna işaret edebileceğini söyledi.

 

Amerikalı kaos ustalarının “musallat ideolojik fikirlerine” hizmet etmeyi sürdürmek kararlığında olduğunu belirten Robert Perry, “liberal müdahale” ve “rejim değişikliği” taraftarlarının 2003 Irak işgalinden bu yan küresel ekonomiyi istikrarsızlaştırmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.
www.gazeta.ru


DİĞER HABERLER
Valiler Kararnamesi yayımlandı
19 Ekim 2014. 11:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x