Amerikan kanatlı grubu Yenilenebilir Yakıt Standartlarının durdurulması için Kongreye baskı yapıyor


etanol-de-milho

 

Tercüme: Prof.Dr.Erol Şengör

 

 

Amerika’da Ulusal Sığır Yetiştiricileri Birliği, Ulusal Tavukçuluk Konseyi, Ulusal Hindicilik Federasyonu gibi kuruluşları Yenilenebilir Yakıt Standartlarının iptali yönünde görüş bildirmesi için Kongreye baskı yapmaktadırlar.

 

 

Ulusal Tavukçuluk Konseyi Başkanı Mike Brown, Tavuk üreticilerinin zaten hava koşulları ile sıkıntı yaşamakta olduğunu belirterek “sınırlı kaynaklarımız üzerine bir de esnek olmayan federal sorunlarla mücadele etmek zorunluluğunu üstlenelim” diye sorgulamaktadır. Mike Brown, mısırın gıda olarak mı yoksa yakıt olarak mı değerlendirilmesinin uygun olacağına serbest piyasanın karar vermesi yönünde bir yaklaşımda bulunmaları için Senatörlerden Mark Pryor, Pat Toomey ve John Barrasso’ya öneride bulunacağını söylemiştir.

 

 

Yenilenebilir Yakıt Standartları geçen sene 13.2 milyar galon mısır bazlı etanolün benzin içine karıştırılmasına gerek duymuştu. Bu sene de 133.400.000 ton (4.9 milyar bushel) mısıra tekabül eden 13.9 milyar galonun benzin içine karıştırılması talimatını vermektedir. Bu miktar ulusal mısır üretiminin %40’ına tekabül etmektedir.

 

 

Ulusal Hindi Federasyonu Başkanı Joel Brandenberger, Yenilenebilir Yakıt Standartları’nın çok kötü yönetilmekte olduğunu belirterek, bu bataklığın kurutulma zamanının gelmiş olduğunu söylemiş, Yenilenebilir Yakıt Standartları’nın gıda ve yemin birbirine karıştırılması konusunda daha akıllıca bir politika izlemesi için yeni bir başlangıca ihtiyacı olduğunu belirtmiştir. Başkan, hayvancılığın ve özellikle hindicilik sektöründeki yem maliyetlerinin uzunca bir süredir bu yanlış ellerde uygulanan politikalardan muzdarip olduğunu belirtmiş, mısırın etanole çevrilmesi devam ettiği sürece, Yenilenebilir Yakıt Standartlarının yem gideri olarak sadece hindi çiftçilerine maliyetinin 1,9 milyar dolar olduğunu ilave etmiştir.

Diğer Haberler:
Hava sıcaklıkları azalacak

 

 

Hayvancılık ve tavukçuluk grubu Yenilenebilir Yakıt Standartlarından vazgeçmesi için yönetime geçen sonbaharda 2008’den bu yana ikinci kez çağrıda bulunmuştur. Geniş çaplı kuraklığa ve verim düşüklüğüne rağmen Amerikan Çevre Koruma Ajansı biyoyakıt talimatının içinde bir emniyet süpabının kullanılmasını ikinci kez refüze etmiştir.

 

Ulusal Sığır Yetiştiricileri Birliği, Ulusal Tavukçuluk Konseyi ve Ulusal Hindicilik Federasyonu, kırsal kesim ekonomisinde piyasa istikrarının sağlanması için Yenilenebilir Yakıt Standartlarının durdurulması çağrısında bulunmuştur

 

by World PoultryJun 28, 2013

 

http://www.worldpoultry.net/Home/General/2013/6/US-poultry-groups-urge-Congress-to-repeal-RFS-1297010W/?cmpid=NLC|worldpoultry|2013-06-28|US_poultry_groups_urge_Congress_to_repeal_RFS


Yazan - 29 Haziran 2013. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı