Anaokulu öğrencileri, seralarda tohum ekmeği öğreniyor…..


unnamed (2)

 

 

 

 

Minik eller, tohumları toprakla buluşturdu…

 

Halim UTLU

 

 

Ömrümüzün son anında bile olsak,çocuklara fidan dikme duyarlılığının aşılanması gerekiyor..

 

 

Yeşil ve çevre bilincini artırmak amacı ile anaokulu öğrencilerine, mevsimlik çiçek üretim seraları gezdirilerek, nasıl tohum ekileceği öğretiliyor.

 

Proje kapsamında Esertepe Anaokulu öğrencilerine Keçiören Belediyesi’nin Ovacık’taki Park ve Bahçeler Müdürlüğü mevsimlik çiçek üretim seraları gezdirilerek, bitki yetiştiriciliği hakkında bilgiler verildi. Tohumun nasıl ekildiği uygulamalı biçimde gösterilirken, minik öğrencilerin tohumları toprakla buluşturmasına da aracı olundu.

 

Çocukları toprakla, çiçekle, doğayla buluşturmak şart

 

Ömrümüzün son anında bile olsak çocuklara fidan dikme duyarlılığının aşılanması gerektiğini, geleceğimizin teminatı çocukların yeşile, çiçeğe ve ağaca olan duyarlılığını artırmak ve çevreci bir nesil yetiştirmek, aynı zamanda çocukları televizyon ve bilgisayardan uzaklaştırıp toprakla, çiçekle, doğayla buluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, şehrin temizliği, düzeni ve bakımı kadar, yeşilliğinin de önemli olduğunu,temiz bir hava için oksijen, oksijen için de ağaçların çok gerekli olduğunu ve bir kentin yeşil alan miktarının, o şehrin medeniyet ölçüsünü gösterdiğini ifade ediyor.


Yazan - 18 Mart 2015. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x