Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2015 Mezuniyet Töreni


559a551198d86

 

 

 

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ve Meslek Yemini  gerçekleştirildi.

 

 

Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Dekan ve Dekan Yardımcıları, Öğretim Üyeleri ile öğrenci ailelerinin katıldığı törene TVHB adına Merkez Konsey Başkanı Talat GÖZET katıldı.

 

 

 

Mezun Öğrencilerin platformda yerlerini almalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile törene başlandı. Törende protokol konuşmalarının ardından mezun öğrencilere ” Veteriner Hekimliği Meslek Yemini” ettirildi. Dereceye giren mezunlara TVHB ve diğer meslek örgütleri ve kurumlar tarafından çeşitli ödüller verildi.

 

 

mezunıyet 3

 

 

TVHB MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI TALAT GÖZET’İN KONUŞMASI

 

 

 

Şahsım ve Türk veteriner hekimleri birliği merkez konseyi adına hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

 

Birazdan meslek yemini ederek aramıza katılacak olan meslektaşlarımızın, onların fedakâr ailelerinin ve onların eğitiminde aynı fedakârlığı gösteren saygıdeğer öğretim üyelerinin bu günkü haklı gururunu paylaşmaktan ve sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum.

 

Saygıdeğer katılımcılar…

 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği; 1954 yılında 6343 Sayılı özel kanunuyla kurulmuş, Aynı zamanda Anayasanın 135. Maddesinden dayanak alan, tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Halen 56 tane odası ve 22000 üyesi bulunmaktadır. Dünya Veteriner Hekimleri Birliği (WVA) ile Avrupa Veteriner hekimleri Federasyonu (FVE)’nun üyesidir. Aynı zamanda ülkemizde 13-17 eylül 2015 tarihinde ilk defa yapılacak olan dünya veteriner hekimleri kongresine ev sahipliği yapacaktır. Bilgilerinizi ve katılımlarınızı bekliyorum.

 

Sevgili öğrenciler Müstakbel Meslektaşlarım.

 

Şu anda ülkemizin 26 tane veteriner fakültesinden ilki olan A.Ü veteriner fakültesinden donanımlı bir şekilde mezun olmuş bulunuyorsunuz. 5 yıllık eğitim sonrası mesleğimizle ilgi çok şeyler öğrendiniz. Şundan eminim ki hepiniz bu mesleği severek yapacaksınız. Öğrencilik yıllarınız iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla tamamlanmıştır.

 

Şunu bilmelisiniz zorlu hayat yarışınız yeni başlıyor. Meslek hayatınızda bir yanda zorluklarla mücadele etmeyi, sıkıntılarla uğraşmayı öğrenecek ve tecrübe edineceksiniz, diğer yanda yardım etmeyi, can kurtarmayı, dostluk edinmeyi, sevgi ve saygı görme mutluluğunu tadacaksınız.

 

MEZUNIYET 2

 

Değerli meslektaşlarım,

 

Sizler Meslek yaşamınızda kendinize hedefler koyarak geleceğinizi planlayın. Mesleğimiz yaşam boyu eğitimi ve öğrenmeyi emreder. Çalışmaktan, araştırmaktan, öğrenmekten ve bildiklerinizi paylaşmaktan hiç ama hiç vazgeçmeyin.

 

Eminim ki sizler; ailelerinize, hocalarınıza. Ülkemize, mesleki etik ve deontoloji kurallarımıza layık olarak Meslek yaşantınızı sürdüreceksiniz. Dünyanın en saygın ve stratejik Mesleği olan Veteriner Hekimliği hak ettiği yere taşımanız mesleğimizin geleceği olan sizlerden, beklentimizdir.

Bunun için devamlı kendinizi geliştirin, eksiklerinizin farkında olun ama asla umutsuzluğa kapılmayın Yüce Önder M.Kemal Atatürk’ün “hayatta en hakiki mürşid ilimdir” sözünden hareketle; Bilgi yönüyle iki gününüz birbirine eşit olmasın. Birazdan edeceğiniz meslek yeminine sözde değil özde sadık kalarak meslek yaşantınızı sürdürün.

 

Değerli Konuklar

 

Başta A.Ü Rektörümüz ve A.Ü.Veteriner Fakültesi Dekanımızı ve Ankara Üniversitesi camiasını, Bugün aramıza katılacak olan meslektaşlarımızın fedakâr ailelerini ve onların eğitimlerinde de aynı fedakârlığı gösteren saygıdeğer öğretim üyelerimizi de en içten duygularımla kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Genç meslektaşlarım sizleri tebrik ediyorum. Yolunuz açık şansınız bol olsun. Hepinizi tekrar sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.


Yazan - 6 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x