Ankara’da Mersin Günleri, ilk defa düzenlendi….


1. Ankara'da Mersin Günleri Başlıyor (2)

 

 

 

 

 

 

Halim UTLU

 

 

 

Ortadoğu’nun en büyük limanı, serbest bölgesi, organize sanayi bölgeleri, petrol dolum tesisleri, verimli tarım arazileri, turizm bölgeleri ve kültürü ile Türkiye’nin her anlamda en önemli şehirlerinden birisi olan Mersin, Atatürk Kültür Merkezi’nde “1. Ankara’da Mersin Günleri” adı altında düzenlenen etkinliklerle,12-15 Mart 2015 tarihleri arasında, ilk defa Başkentte tanıtılacak.

 

4 gün sürecek

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla,4 gün boyunca Ankara’da Mersin’i her yönüyle tanıtan stantlarda; kenti ön plana çıkaran tarım ürünlerinden yöresel motiflere, tarihi ve turistik zenginliklerini anlatan görsel ve yazılı tanıtım argümanlarından, mutfak kültürüne kadar birçok unsur sergilenecek.

 

Verimli tarım arazileri, turizm bölgeleri,kültürü…

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tanıtım günleri ile ilgili şu bilgileri verdi;“Tarihi ve turistik mirası, Ortadoğu’nun en büyük limanı, serbest bölgesi, organize sanayi bölgeleri, petrol dolum tesisleri, verimli tarım arazileri, turizm bölgeleri ve kültürü ile Türkiye’nin her anlamda en önemli şehirlerinden birisi olan Mersin, maalesef bugüne kadar kendisini gerek Türkiye genelinde gerekse de dünya çapında fazla tanıtamamıştır. Halbuki bu saydığımız özelliklerden daha azını bünyesinde barındıran birçok şehir, kendini yeterince tanıtmış ve marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

İstanbul Feshane ve EMİTT Fuarı’nda tanıtıldı

 

Biz de,  bünyesinde böylesi önemli özellikleri bulunduran Mersin’i tanıtmak amacıyla gerçekleşen her türlü etkinliğe büyük önem veriyoruz. Daha önce İstanbul Feshane ve İstanbul EMİTT Fuarı’nda gerçekleştirdiğimiz tanıtım günleri etkinliklerini, bu sefer başkent Ankara’da gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Kentimizin geniş kitlelerce tanınması ve marka kent yolunda emin adımlarla ilerlemesini sağlayacak her türlü etkinlik ve organizasyonda, Büyükşehir Belediyesi olarak yer alacağız, çünkü bu kentin buna ihtiyacı var.”

 

Musa Eroğlu konseri ilk gün      

 

Mersin Günleri kapsamında ilk gün konuşmalarının ardından, Karacaoğlan Kültür ve Sergi Salonu’nun açılışını yapacaklarını belirten Başkan Kocamaz, “Aynı gün Mut halk oyunları ekibi sahne alacak ve hemen ardından da Kadir Somer ve yöremizin sanatçısı Musa Eroğlu konseri gerçekleşecek. İkinci gün ise Mezitli, Erdemli, Silifke ve Mut Belediyeleri’nin ortak organizasyonunda yöresel sanatçıların verecekleri konser, Kent Orkestrası konseri ve Mersinli İsmail konseri yer alacak.

 

Yıldız Çam konseri üçüncü gün

 

Tarsus, Toroslar, Yenişehir, Çamlıyayla Belediyeleri ile MTSO’nun ortak organizasyonunun gerçekleşeceği üçüncü günde, Devlet Halk Dansları Topluluğu ile Yıldız Çam konseri yer alacak. Etkinliğin son gününde ise Anamur, Bozyazı, Gülnar ve Aydıncık Belediyeleri’nin ortak girişimleriyle yerel sanatçılar ve Kent Orkestrası’nın konserlerinin yanı sıra, Yahya Doray konseri ile organizasyon sona erecek.” dedi.

 

Son güne kadar başkent Ankara’da dolu dolu Akdeniz ve Mersin havası estireceklerini, ziyaretçilerin Mersin’in meyveleri, yemekleri ve her türlü ikramından yararlanabileceğini sözlerine ekleyen Kocamaz, Ankara’da yaşayan tüm Mersinli hemşehrilerini, Ankaralıları ve basın mensuplarını etkinlere davet etti.


Yazan - 11 Mart 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x