AP üyesi Barry Madlener:”Türkiye AB’ye Alınamaz”…


Avrupa Parlamentosu  üyesi Barry Madlener:Türkiye’nin AB’ye üye olması mümkün değil

Hollanda’daki Wilders Özgürlükler Partisi’nden Avrupa Parlamentosu üyesi seçilen Barry Madlener, Türkiye’nin AB’ye üye olması mümkün olmadığını söyledi.Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyesi de olan Madlener,ABHaber’e verdiği mülakatta şunları kaydetti:

Türkiye ile iyi komşu olmak istiyoruz.Türkiye-AB arasında ticari ilişkiler gayet iyi bunu geliştirelim.Ama üyelik olmaz.Türkiye Avrupa için çok iyi komşu olabilir.Türkiye bölgesinde köprü rolünü de oynamayaz.Türkiye Avrupa ile tampon görevini yapmalıdır. Türkiye farklı kültür ve dini nedeniyle Avrupa’ya uymuyor.NATO üyesi olarak Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istiyroyz.Daha fazla ticaret yapabiliriz.Zaten Türkiye İslam devleti olmak için ne gerekiyorsa onu yapıyor.Seküler sistemi terkdiyor Türkiye AB’ye üye olunca.Milyonlarca insan gelip Avrupa’ya yerleşescek.İslam dini Avrupa’da da politikaya alet edilecek.Türkiye İKO üyesi AB üyesi olmasına hiç gerek yok.

Türkiye İslam devletine dönüştürülüyor

Türkiye’de Atatük devrimleri çöpe atıldı.20 Yıl sonra Türkiye İslam cumhuriyetine dönüşecek.İslam dini ülkeyi yönetmeye başladı.Atatürk’ün din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ilkesi rafa kaldırıldı.Din ve devlet işlerinin biririnden ayrılması konusunda Atatürk çok haklıymış:Daha o zamandan görmüş.Şimdi İslam dini Türk devletine egemen olmuş durumda.Türkiye’deki tartışmalara bakarsanız hep dini konuların gündemde olduğunu görürsünüz.Türkiye İslam devletine dönüşmesiyle ilk önce Müslüman dünyası için örnek olmaktan çıkacaktır.Türkiye diğer Müslüman ülkeler (İslam dininin her alana hakim olduğu)gibi olacaktır.Türkiye’nin Müslüman dünyasına örnek olmasının arkasında seküler devlet olması din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması vardı.Ama bugün Türkiye İslam devletine dönüştürülüyor.

DİĞER HABERLER
Hastavuk muharip gazileri unutmadı

Türkiye’ye vize devam etmeli

AB Türkiye arasındaki vize anlaşmasına karşıyız.Vize devam etmesi çok önemli.Kaçakçılar,teröristler,oraganize suç şebekeleri vize sayesinde önleniyor.Türkiye’nin İran,Irak,Suriye sınırı yol geçen hanı.Türkiye ile Avrupa arasındaki vize teröristler,organize suç şebekeleri için var.Mutlaka vize korunmalı.Türk akademisyenler,sanatçılar vize alıp rahatlıkla Avrupa’ya geleblir bu konuda sorun yok.

Kıbrıslı Türkler adada azınlıktır

Avrupa Parlamentosu gündeminde olan ‘Doğrudan Ticaret Tüzüğü’ne karşıyız.Kıbrıslı Türkler ile ticarete gerek yok. Türk askeri biran önce adadan ayrılmalıdır. Kuzey Kıbrıs Avrupa’ya kaçak göç gönderme merkezi olmadan çıkarılmalıdır.Kıbrıs’a gelen Türkler evlerine dönmelidir. Kuzey Kıbrıs’tan Avrupa’ya gelen kanunsuz kaçaklar geri alınıp bunun için Avrupa’ya tazminat ödenmelidir. Kıbrıslı Türkler adada azınlıktır.Öyle kalmalıdır.Annan planı çok kötü birplandı.Adanın bölünmesine yol açacaktı.Türk ordusun Kıbrıs’tam gidince bir tek Kıbrıslı Türkün ölmeyeceğini garanti veriyorum.

AB’nin genişleme politikalarına da karşıyız

Sırbistan,Makedonya,Bosna’nın AB üyeliğine karşıyız.Bulgaristan ve Romanya’da AB üyeliğinden çıkarılmadır. (ABHaber, 15-10-2010 10.00 (TSİ))

Fransız vekiller: “Türkiye’ye AB yardımı kesilsin” 

Fransa’da iktidardaki Halk Hareketi Birliği’ne üye yaklaşık 50 milletvekilinin, 2011 mali yılı bütçe tasarısında, Fransa’nın AB fonlarına yaptığı katkıdan Türkiye’ye giden bölümün kesilmesi için değişiklik önergesi verdiği bildirildi.
    
Le Monde gazetesi, Türkiye’ye AB tarafından 2007 ve 2013 yılları arasında verilmesi öngörülen 900 milyon avro tutarındaki “tam üyelik öncesi fonundan”, 127 milyonun Fransa tarafından verilmesinin öngörüldüğünü belirterek, söz konusu değişiklik önergesini sunan milletvekillerinin, “Fransa’nın içinde bulunduğu mali durum gözönüne alınarak”, bu yardımını kesilmesini istediğini yazdı.

DİĞER HABERLER
TVHB Başkanı Eroğlu: Veteriner hekimlik hizmetleri temel sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Değişiklik önergesine imza atan milletvekilleri yayınladıkları bildiride, “gerek Fransızların gerek Türklerin, tam üyelik hedefini artık desteklemedikleri” iddia edildi.

Bildiride, “Fransızlar, bu ülkeye tam üyelik için neden mali yardım yapıldığını anlamıyor. Bu bir ayırımcılık değil. Sadece, Türkiye’nin ne tarih ne coğrafya bakımından Avrupa’da olmadığı çok açık” ifadeleri kullanıldı.


16 Ekim 2010. 09:11
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x