Arı Çalıştayı(VetArı6) Burdur’da yapıldı


Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği öncülüğünde, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğrenci Topluluğu IVSA ile birlikte organize edilen “Arı Çalıştayı (VetArı 6)” 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde Burdur’da başarıyla gerçekleşti. Çalıştay; teorik ve uygulamalı bir eğitim şeklinde planlanmıştır. Çalıştayın Teorik kısmı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Çalıştayın açılışında Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner bir konuşma yaparak, Arıcılığın Veteriner Hekimliği mesleğindeki yerini işaret ederek çalıştayın önemi vurgulandı.

Arı Çalıştayı

Teorik Eğitim kapsamında; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ender Yarsan “Arı Hastalıklarında İlaç Kullanımı ve Kalıntı Sorunu”; Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Zafer Usta “Arı Yetiştiriciliği ve Arı Irkları”; Prof. Dr. Yakup Yıldırım “Viral Arı Hastalıkları”; Dr. Öğr. Üyesi Erhan Keyvan “Arı Ürünleri” konularında Sunum yapmışlardır. Teorik eğitime; Fakülte Dekanı, Dekan yardımcısı; Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği yönetimi, öğretim Üyeleri, Burdur İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı, öğrenciler ve konuklardan oluşan yaklaşık 100 kişilik bir katılım oldu.

Arı Çalıştayı

Başarıyla tamamlanan Teorik eğitimin ardından Çalıştayın Uygulama kısmı da Burdur İlinde Arıcılık faaliyetleri yapan bir işletmede gerçekleştirildi. Uygulama eğitimi Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Sedat Sevin tarafından yapılmıştır. Bu kapsamda öğrencilere arıcılık faaliyetleri, arı ürünleri, arıcılık malzemeleri gibi konularda kapsamlı uygulamalı eğitim verildi. Pratik kısım da Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencilerinde oluşan 25 kişilik bir katılımla tamamlandı.

Arı Çalıştayı

Mesleğimizin önemli bir uğraşı alanı olan Arıcılık konusunun işlendiği ve öğrencilerimiz için de son derece faydalı olacağına inandığımız bu Çalıştay’ın düzenlenmesinde emeği geçenlere, katkı ve katılım sağlayanlara, desteklerinden dolayı Teknovet İlaç Firmasına içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Diğer Haberler:
Prof. Dr. Ender Yarsan: Dünya Arı Günü

Prof. Dr. Ender YARSAN
Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği Başkanı


Yazan - 8 Mayıs 2019. Kategori ARICILIK, MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x