Arı Okulu 2018’e Hızlı BaşladıBolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün tarımsal yayım kapsamında her sene düzenlediği eğitim faaliyetlerinden biri olan “arıcılık eğitimi”nin ilk kursuna yoğun katılım sağlandı. Eğitim faaliyetleri hayvancılık ve bitkisel konularda da sırasıyla devam edecektir.

2016 yılında faaliyetlerine başlayan Arı Okulu’nun; Ocak ayında açmış olduğu ARICILIK kursuna ilgi yoğun olurken, arıcılığa yeni başlayan genç çiftçiler, kadın çiftçiler ve bilgilerini güncellemek isteyen toplam 25 kursiyer eğitime katıldı. Eğitimin sonunda sınav yapıldı. Kış şartları nedeniyle mümkün olmayan uygulama kısmı bahar aylarında Arı Okulu’nda gerçekleştirilecek olup, bu konuda kursiyerlerimiz kısa mesaj ile bilgilendirilecektir.

Eğitime katılan İl Müdürü İzzet MURAT kursiyerler ile tanışırken, arıcılığın önemine ilişkin birkaç not aktarırken;

“Arı yediğimiz baldan ziyade hayatın devamlılığı açısından da kritik bir role sahiptir. Düşünün ki arı olmazsa döllenme olmaz meyve olmaz sebze olmaz yaşam döngüsü sekteye uğrar. Bu kritik rolün yanında pek tabi ki bal temel girdimiz lakin polen, arı sütü ve propolis gibi yan ürünlere yönelerek katma değer oluşturmalıyız. Özellikle propolis üretimini sözleşmeli üretim modeli ile yaygınlaştırmak ve kırsal kalkınmada bir katkı sağlamayı hedeflemeliyiz. Hepinize sınavda başarılar diliyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Diğer Haberler:
       Bolu’da  “Anasına Bak Balını Al” Projesi Start Aldı

Yazan - 3 Şubat 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x