Arıcılardan Bakan Eker’e Ziyaret


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Türkiye’nin dünya bal üretiminde ikinci sırada olduğunu belirten Başkan Yılmaz, arıcılığa verilen desteklerden dolayı Bakan Eker’e teşekkürlerini bildirdi.

 

2017 yılında yapılacak Apimondia Arıcılık Kongresine Türkiye’nin ev sahipliği yapması için başvuruda bulunduklarını belirten Başkan Yılmaz,  bu konuda destek beklediklerini söyledi. Ayrıca Başkan Yılmaz Bakanlığın arıcılığa verdiği destekler kapsamına makine-ekipman desteğinin de eklenmesi talebini dile getirdi.

 

Bakan Eker ziyaretlerinden dolayı Başkan Yılmaz ve beraberindeki heyete teşekkür ederek balın insan sağlığı için önemine vurgu yaptı. Dünya bal üretiminde Türkiye’nin önemine değinen Bakan Eker, arıcılığın geliştirilmesi yönünde her zaman üreticilere destek olacaklarını belirtti.

 


Diğer Haberler:
Bal Üretiminde Dünya Dördüncüsüyüz
Yazan - 13 Kasım 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x