Arıtma Aldatmacasına Dikkat!


ASu arıtma cihazları hakkında bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı. Prof. Dr. Karagülle ‘Bu cihazlar mikropla birlikte tüm mineralleri de yok ediyor’ dedi.

 

Yaşam kaynağımız su ile ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de su arıtma cihazlarıyla ilgili şok edici bir açıklama yapıldı.   İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Karagülle, “Su arıtma cihazları, suyun içindeki mikropları öldürürken bütün mineralleri de yok ediyor. Firmalar ürettikleri suyun sağlıklı olduğunu iddia ederek, vatandaşı yanıltıyor. Minerali olmayan suyun hiçbir faydası yok” dedi.

 

Su arıtma cihazı satıcılarının halkı illüzyon gösterileriyle kandırdığını söyleyen Prof. Dr. Karagülle, pazarlamacıların arıtılmış su ile evdeki damacana suyu karşılaştırak yaptıkları gösteriyi şöyle anlattı: “Sulara uyguladıkları elektroliz işleminin ardından, evdeki su kahverengiye dönüyor. Çünkü elektroliz işlemi ile damacana suyun içerisindeki yararlı tüm mineraller yanıyor ve suyun rengi değişiyor. Arıtılmış suda ise hiç mineral olmadığı için renk değişimi oluşmuyor.”

 

Karagülle, sağlıklı suyun içinde mangenzyum, PH, kalsiyum, sodyum, klorür, bikarbonat, sülfat ve florürün olması gerektiğini vurgulayarak, “Su alırken, ambalajı inceleyin. Mineral değerleri yüksek olan suyu tercih edin” diye konuştu.  takvim

DİĞER HABERLER
Yumurta kabuğunu soymanın püf noktası

23 Temmuz 2012. 12:12
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x