Askere Et Balık Kurumu’ndan Köfte,Sucuk,Balık ve Kavurma


Askerlerin “köfte, kavurma, sucuk, balık ve döneri” artık Et ve Balık Kurumu’ndan.

 

Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, “Komutanlar geçtiğimiz günlerde Sincan Kombinamızı gezdiler ve çok memnun kaldılar. 2013 yılı için sadece et istemiyorlar. Artık döner, kavurma, sucuk, balık ve diğer ürünlerini de bizden istediklerini beyan ettiler” diye konuştu.

 

Et ve Balık Kurumu’nun TSK ’nın et ihtiyacını karşıladığını belirten Ulubaş, “Bu seneye kadar sadece et veriyorduk. Ama 2013 için döner, kavurma, sucuk, balık da talep ettiler. Neredeyse tüm et ürünlerini bizden talep ettiler. Bu da bizim için memnuniyet verice bir gelişme” dedi. Et ve Balık Kurumu’nun diğer çalışmaları hakkında da bilgi veren Ulubaş; şu anda kombinalarda modernizasyon çalışmaları devam ettiği için hizmet alımı yöntemini kullandıklarını belirtti. Modernizasyon bittikten sonra Et ve Balık Kurumu’nun maliyetlerinin de düşeceğini belirten Ulubaş, “Bugüne kadar eski teknolojiden dolayı 1 kişinin çalışacağı yerde 10 kişi çalışmak durumunda kalıyordu. Modernizasyon çalışmalarımız tamamlandığında, daha rasyonel çalışma modeline geçilecek. Biz de maliyetlerimize daha da dikkat etmek adına, emekli olan çalışanlarımızın yerine yeni eleman almayacağız” diye konuştu. Et ve Balık Kurumu’nun geleceği hakkında da konuşan Ulubaş, “Şu anda özel sektörün gidemediği yerlerde Et ve Balık Kurumu var. Ne zaman ki özel sektör her yere yatırım yapmaya başlar, üretici için garantili pazar olur, Et ve Balık Kurumu çekilebilir. Ama bu zamana kadar, biz üretici ve tüketici için hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

En fazla 2 TL oynar

 

İthal etteki gümrük vergilerinin artırılmasının ardından fiyatların nasıl değişeceği sorusunu da yanıtlayan Ulubaş, “Sayın bakanımızın 2 TL’ye kadar değişiklik olabileceği yönünde bir değerlendirmesi oldu. Ben de buna katılıyorum. Etteki fiyat değişikliğinde 2 lira üst sınırdır. Ben tüketici aleyhine çok büyük değişiklikler olacağını düşünmüyorum. Kahinliğe gerek yok. 2 lira üst sınır olur, bu sayede yetiştiriciler aleyhine bozulan denge düzelir” dedi.

 


Yazan - 5 Kasım 2012. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x