Atatürk Orman Çifliği Ürünlerini Satacak bayiiler Arıyor


İş kurmak, yeni bir işe başlamak isteyenlere Atatürk Orman Çiftliği’nden çağrı var. Atatürk Orman Çiftliği, ürünlerini satmak için bayii arıyor.
    
Genel Müdür Ömer Bülent Arslan, “Ürünlerimize talep her geçen gün daha da artıyor, ancak bayilik verdiğimiz çok bilinmiyor” dedi.

Atatürk’ün talimatıyla, “hilesiz ve nefis gıdalar” sunmak için kurulan Atatürk Orman Çiftliği 150’ye yakın ürün çeşidi ile işleri büyütüyor.

Süt ürünlerinden meyve suyuna, baldan turşuya kadar birçok gıdaya ismini veren Atatürk Orman Çiftliği, raf ömürünü uzatacak katkı maddelerini de kullanmıyor.
 
Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürü Arslan, bu yıl ekim sonu itibarıyla ürün satışlarının, 27 milyon 500 bin lirayı geçtiğini açıkladı, yıl sonuna kadarki hedeflerini ise  30 milyon lira olarak duyurdu.

Arslan, “Türkiye’de yaşayan ve Türk Ticaret Kanunu’ndaki şartları yerine getiren herkes bizden bayilik talep edebilir” dedi 

ABB: “Atatürk Orman Çifliği talan edilmedi”   

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) talan edildiği iddialarına cevap verdi. Yapılan açıklamada, “AOÇ içerisinde halka yol, demiryolu ve alt-üst geçit yapmayı ‘talan’ olarak nitelendirmenin mantığını anlamak mümkün değil” denildi. 
    
Açıklamada, CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş’in “AOÇ arazisi talan edilecek” şeklinde açıklamalarda bulunduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:”Sayın Ateş’in konuyu anlamaktan uzak olduğu görülmüştür. AOÇ Kanunu’nda ‘talan’ diye bir şey olamaz. AOÇ’ye konut, ticaret ve sanayi tesisi yapılamayacağı teklifi bizzat Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten gelmiştir. CHP ile birlikte AOÇ için yapılan toplantıda Sayın Yılmaz Ateş, Melih Gökçek’in bu önerisine katılmıştır. Bu olayı Sayın Ateş’in unuttuğunu üzüntüyle görüyoruz. AOÇ içerisinde halka yol, demiryolu, alt-üst geçit yapmayı ‘talan’ olarak nitelendirmenin mantığını anlamak mümkün değil. Demiryolu, yol ve geçitler kimlere hizmet edecek?

DİĞER HABERLER
Basketbol’un Yıldızları Akıllı Çocuk Sofrası’nda...

Ayrıca Sayın Ateş’in Tarım İl Müdürlüğü’nün ODTÜ ile ilgili verdiği raporu tam olarak anlamadığı da ortada. Sayın Ateş, Tarım Kanunu’nu bilmiş olsaydı, bir bölgenin kullanıma açılabilmesi için o alanın ya birinci sınıf tarım arazisi olmaması ya da İl Tarım Müdürlüğü’ndeki komisyondan bu konuda karar çıkması gerektiğini bilmesi gerekirdi. ‘Tarım dışı kullanım’ demek yapılaşma anlamına gelmez. Park, rekreasyon alanı, hayvanat bahçesi, spor alanları da tarım dışı kullanım alanlarıdır. Bu konuda açık bir bilgi sıkıntısı olduğu gözlemlenmektedir. Umarız Sayın Ateş, geçen yerel seçimlerde Melih Gökçek’e karşı aldığı farklı yenilginin duyguları altında bu açıklamaları yapmıyordur.”


16 Kasım 2010. 08:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
erdogan
erdogan
10 yıl önce

kendime ait 45 m dükkanım var atatürk orman çiftliği malları satış yeri açmak için kaç para semaye gerekiyormu yerim istanbul kadıköy hasanpaşada lütfen beni bilgilendirin

engin yılmazel
engin yılmazel
10 yıl önce

istanbul avrupa yakası bayii olmak istiyorum 23yıl sek süt bayii sisteminde çalıştım istanbulda market,bakkal ,büfe dağıtım satış ağında çalıştım tel 05364275240 sizinle çalışmak bana gurur verir

soner ozcan
9 yıl önce

izmir içi danone hayat disbüretryim atatürk orman çftliğine ait ayran dağıtımını izmir içindede bayilik talinde bulunmak istiyordum 05323726539

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
4
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x