Avukatımız Gıyasettin Subaşı’yı kaybettik


 

12 Eylül döneminde Diskin Savunma Avukatı Siyaset ve Sınıf mücadelesinde önemli katkıları olan dergimizin avukatı Giyasettin Subaşı kardeşimizi kaybettik. Yeri ışık, yıldızlar yoldaşı olsun. Allah Rahmet eylesin.

 

Ailesi, dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

 

Merhumun cenazesi yarın uçakla Sivas’a götürülecektir.

 

 

Anadolu’nun en fakir zamanlarında, kıraç topraklardan filizlenip, bir çınar gibi yükseldi Gıyasettin Subaşı ve avukat oldu. İşçi ve emekçiye kardeş, dost, yoldaş oldu. Geldiği topraklara umut oldu. “Mıhdatağanın oğlu -bu ağalık feodal değildir- avukat olmuş” dediler. Cumhuriyet bizim de evladımızı avukat, doktor, öğretmen yapar dediler. Amcam yolu açtı ve diğerleri peşinden geldiler. Amcam geleni geri çevirmedi. Siyasi görüşü, dünya görüşü ne olursa olsun yardım etti. O, böyle iyi insanların son temsilcilerinden biriydi. Sevgili Gıyas amca, yeğenin olduğum için şeref duyuyorum. Allah’ım mekanını cennet eylesin. Şimdi, seni toğrağa vermek için memlekete, Sivas’a gidiyoruz. Birgün hep birlikte buluşacağımız yere.

 

Mithat Subaşı


Yazan - 9 Eylül 2017. Kategori MANŞET, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x