Aytaç AB’nin tüm ülkelerine ürün satıyor


ÇİFTLİK-Haber Merkezi
Avrupa Birliği’ne ürün satamayan Türk işadamlarını bunun reçetesini de buludular.Bu konuda ilk adımlardan birini atan AYTAÇ Belçika’da bir fabrika kurarak tüm ülkelere AYTAÇ markası ile rahatlıkla ürün satmayı başardı.

Bu haber ile ilgili bir açıklama yapan Aytaç Pazarlama Müdürü Erdal Bölükbaş Belçika’da ayda 300 ton şarküteri ürettiklerini söyledi.Bu rakamı 1000 tona çıkaracaklarını söyleyen Erdal Bölükbaş yılbaşından bu yana Avrupa ülkelerinden ürünlerine büyük ilgi gösterildiğini söyledi.

Aytaç Pazarlama Müdürü Erdal Bölükbaş, Türkiye ekonomisinin iyiye gittiğini bir sürpriz beklemediklerini söyledi.

2011’i 400 milyon lira ciro ile kapatacaklarını belirten Bölükbaş, “Son 3 yıldır yüzde 20 büyüyoruz. Önümüzdeki yıl da yeni yatırımlarla 300 kişiyi işe alacağız” dedi. Aytaç’ın önümüzdeki döneme ilişkin faaliyetleri hakkında bilgi veren Bölükbaş şöyle konuştu:

“-Bisküvi, yağ, et ve tavuk ürünleri, süt ürünleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteriyoruz. Irak pazarında çok iyi durumdayız, 15 milyon dolarlık bisküvi ihraç ediyoruz. Üretimimizin yüzde 70’i Irak’a gidiyor. Yıllık toplam 25 milyon dolarlık ihracatımız var. Bu rakam giderek artıyor. Türkiye’de toplam 850 çalışanımız var.
-Bizim de 6 bin baş hayvan kapasiteli hayvancılık tesisimiz var. Piliç üretiminde de günde 70 bin kesim yapıyoruz. 2012’de bu rakamı 120 bine çıkaracağız. Kümes yatırımlarımız devam edecek.

Yimpaş’a 50 şube eklenecek

-Yimpaş ile perakende alanında bir dönem çok güçlüydük. Şimdi yeniden mağaza sayımızı artırıyoruz. 25 mağazamız var. Toplam 50 mağazası olan 3 ayrı grupla görüşüyoruz. Anlaşırsak bu mağazaları da bünyemize katarak perakende alanında da büyümemizi sürdüreceğiz.


Yazan - 16 Ekim 2011. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x