BAE, Türkiye’de makarna ürettirecek


173509

 

 

Türkiye’de fason etiketli makarna üretimi yaptırmak isteyen Birleşik Arap Emirlikleri’nden firma, tedarikçilerle iletişime geçmek istiyor.

 

 

Buğdayın insan gıdası olarak kullanımında makarna, ekmekten sonra ikinci sırada yer almaktadır. Yaklaşık 550 milyon ton olan dünya buğday üretiminin 25 milyon tonunu makarnalık durum buğdayı teşkil etmektedir. Makarnalık buğdaylar, dünyada belirli bölgelerde yetiştirilen ve ekmeklik buğdaya göre daha yüksek fiyatla alıcı bulan değerli buğdaylardır. Dünya durum buğdayı üretiminin yüzde 20’si Türkiye’nin de içinde yer aldığı Yakın Doğu Asya ülkeleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

Türkiye’deki tüm makarna fabrikaları, üretim için gerekli olan irmiği kendileri üretir. Avrupa ve Amerika’daki üreticilerde yaygın olmayan bu sistem, Türk üreticisine başta düşük maliyet olmak üzere standardizasyon ve yüksek kalite gibi çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99’u arayınız.


Yazan - 29 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, TARIM, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x