Bağcılar’a elma bahçesi kurulacak


image
Bağcılar Evren Mahallesi’nde inşa edilecek elma bahçesi, toplam 4 bin 363 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak.

İSTANBUL (AA) – Bağcılar Evren Mahallesi’nde inşa edilecek elma bahçesi, toplam 4 bin 363 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak.

 

Bağcılar Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, sosyal ve kültürel projelerden biri olan Nostalji Bahçeleri’ne önümüzdeki yıl da elma bahçesi eklenecek.

 

Evren Mahallesi’nde inşa edilecek elma bahçesi, toplam 4 bin 363 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği bahçelere eklenecek elma bahçesinde çocukların oyun oynayacağı alanlar bulunacak. Ayrıca spor yapmak isteyen ilçe sakinleri için de bahçede yürüyüş parkuru ile spor aletlerinin bulunduğu alanda spor yapma imkanı bulunacak. Bahçeye inşa edilecek kafeteryanın önünde de 136 metrekarelik ahşap teras ve teras bitiminden itibaren başlayan 167 metrekarelik yapay gölet olacak. Ayrıca bahçenin yürüyüş yolu üzerinde sağlı sollu güllerle ve yarı gölge pergolalar da donatılacak.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Evren Mahallesi’ne inşa edecekleri elma bahçesini hizmete açmak için çalıştıklarını kaydetti. Çağırıcı, 2008 yılında Kirazlı Mahallesi’ne kiraz bahçesi yaptıklarını hatırlatarak, şu bilgileri verdi:

“Kiraz bahçemizde 88 napolyon cinsi kiraz ağacı bulunuyor. Yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz bu bahçemiz, hemşehrilerim için aynı zamanda bir piknik alanı özelliği de taşıyor. Bağcılar’da Nostalji Bahçeleri Projesi’ne üzüm bağı, kayısı, kestane ve fındık bahçeleriyle devam ettik. Elma, ceviz, nar ve farklı meyve türlerinde Bağcılar’ın 22 mahallesinin tamamına bir Nostalji Bahçesi kazandırmayı hedefliyoruz.”

 


DİĞER HABERLER
11.Tarım ve Gıda Kongresi
30 Aralık 2013. 15:41
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x