Bahçeli’nin Püskevit’ine müthiş ilgi


Konya’da bir lokum üretim firması tarafından seri üretimine başlanan ”Püskevit” olarak adlandırılan iki bisküvi arası lokuma büyük ilgi gösterildiği bildirildi.
Senye Lokumları İşletme Sahibi Mustafa Şipleme, yaptığı açıklamada, 1972 yılında 90 metrekarelik bir dükkanda şeker ve lokum üretimine başladıklarını belirtti.

Bugün ise 2 bin 800 metrekare kapalı alana sahip işletmelerinde günde 4 ton lokum üretimi ve birçok ürün çeşidiyle piyasada yer aldıklarını ifade eden Şipleme, yurt içinde ve yurt dışında söz sahibi bir firma olma yolunda çalıştıklarını bildirdi.

12 Haziran seçimlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim meydanlarında ”Püskevit” ile ilgili yaptığı konuşmaların ardından püskevit üretmeye karar verdiklerini vurgulayan Şipleme, şunları kaydetti:

”Sayın Bahçeli’nin seçim meydanlarında ‘Püskevit’ konulu konuşmaları bisküvi ve lokuma olan ilgiyi bir hayli artırdı. Türk halkı için ayrı bir lezzeti olan iki bisküvi arası lokumu ‘halkımıza daha hijyenik daha iyi şartlarda nasıl ulaştırabiliriz?’ diye araştırmalar yaptık. Hijyenik olmasının yanında insanımızın yaparken uğraşmayacağını da düşünerek iki bisküvi arası lokumun seri üretimini yapmaya karar verdik. Ar-Ge birimimizin çalışmaları sonucunda kısa bir süre içerisinde üretim bandımızı hazırladık. Şu anda güllü ve sade lokumdan olmak üzere günde 2 ton püskevit üretimi yapıyoruz. Ürüne olan ilgi bizi memnun ediyor. Birçok kişi unutulmakta olan bir lezzeti tekrar orijinal bir şekilde piyasada bulduğu için bizi kutluyor.”

-KONYA’DAN AVUSTRALYA’YA ”PÜSKEVİT” GÖNDERİYORLAR

Ürünün tamamen doğal lokum malzemelerinden yapıldığını dile getiren Şipleme, gerekli şartlarda muhafaza edildiği takdirde 4 ay boyunca tazeliğini koruduğunu dile getirdi.

Şipleme 10, 24 ve 32’li paketler halinde ürünü tüketiciye sunduklarını, tekli fiyatı 35 kuruş olan püskevitleri Türkiye’nin dört bir yanına gönderdiklerini bildirdi.
    
Özellikle söz, nişan gibi özel günlerde misafirlere ”ağız tadı” olarak ”püskevit” ikram edildiğini anımsatan Şipleme, ”Halkımızın özel günleri için de bir kolaylık sağladık. Ürüne olan ilgi büyük. Şu an tam kapasiteyle çalışıyoruz. Üretimimizin büyük bir kısmını Avustralya, Azerbaycan, Singapur ve Avrupa ülkelerine gönderiyoruz. En son Avustralya’ya 100 bin adet gönderdik” diye konuştu.

Şipleme, ürünün içeriğini daha da çeşitlendireceklerini, ”püskevit”in daha fazla ülkede raflarda yerini alması için çalıştıklarını sözlerine ekledi.aa


Yazan - 17 Eylül 2011. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x