Bahçıvanlık kurs süresi uzatıldı,kontenjanlar artırıldı…


bahçivanlik kursu (8)

 

 

 

 

 

Halim UTLU

 

Geleneksel olarak  hemen her yıl düzenlenen “Bahçıvanlık kursları”na yoğun ilgi üzerine, kontenjan artırılarak, başvuru süresi 10 Nisan gününe kadar uzatıldı.

 

Ev hanımları, emekliler ve kamu kurum ve kuruluşları ile apartman ve sitelerde bahçıvan olarak görev yapanların, hem sertifika almalarını, hem de toprak, bitki ve ilaçlama konularında yeni bilgiler edinmelerine yardımcı olan bahçıvanlık kurslarına,hanımlar da yoğun ilgi gösteriyor.

 

Kurslar,10 iş günü devam ediyor

 

Vatandaşlar evlerini, bahçelerini ve çevrelerini güzelleştirmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından 12 yıldır düzenlenen bahçıvanlık kurslarını tercih ediyor.

 

10 iş günü şeklinde 2 hafta ve 3 dönem olarak düzenlenen kurslarda, ilk 5 gün teorik ve teknik bilgiler veriliyor. Son 5 gün ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait merkez seralar, Söğütözü Fidanlığı ile Başkent’in dört bir yanındaki dev rekreasyon alanları ve parklarda uzman hocalar eşliğinde pratik uygulamalar yapılıyor.

 

Ücretsiz olarak düzenlenen ve son kayıt günü 3 Nisan olarak belirlenen kursların kayıt tarihleri, 10 Nisan gününe kadar uzatıldı.

 

Başvuru için 2 fotoğraf ve nüfus cüzdanı gerekli

 

Tüm vatandaşlara açık olan kurslara  katılmak isteyenlerin iki adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı – Yahya Kemal Caddesi, Tarsus Sokak No: 32 – Yenimahalle adresine başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor.


Yazan - 3 Nisan 2015. Kategori TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x