Bakan Arzu, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği yetkilileriyle görüştü


GNA_5614

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Fatih Okumuş ve beraberindeki heyeti kabul etti.

 

Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Fatih Okumuş, kendilerini kabul ettiği için Bakan Arzu’ya teşekkür etti. Birliğin çalışmaları hakkında bilgi veren Okumuş, süt birliklerine 250 bin üreticinin kaydolduğunu, 8,5 milyon sütü kayıt altına aldıklarını ve 40 adet laboratuvarla hizmet verdiklerini söyledi.

 

Sektörün sorunlarını ve taleplerini dinleyen Bakan Arzu da yaptığı konuşmada, bakanlık olarak paydaşlarla birlikte çalışarak tarım sektörünün sorunlarını çözdüklerini belirtti. Bakanlığın uyguladığı politikalar ve verilen desteklerle tarım sektörünün önemli oranda büyüdüğünü dile getiren Bakan Arzu, “2002 yılında 83 milyon lira olan hayvancılık desteği bugün 3 milyar liraya çıkarıldı. Bu dönemde süt üretimimiz 8,5 milyon tondan 19 milyon tona, 460 bin ton olan kırmızı et üretimimiz 1 milyon tonun üzerine, beyaz et 640 bin tondan 2 milyon tona yaklaştı” dedi.

 

Bakanlığın yaptığı çalışmaları suiistimal edenlerin olduğunu da hatırlatan Bakan Arzu, “İyi niyetle okullarda dağıtılan süte bile ‘çocuklar sütten zehirlendi’ diye muhalefet edenler oldu. Halbuki bırakın zehirlemeyi, zehirlenme riski olan işyerinde zehirlenmeye karşı çalışanlara süt dağıtılıyor” diye konuştu.

 

Bakan Arzu, Türkiye’nin tarım alanında yaptığı birçok çalışmanın Dünya Gıda Örgütü tarafından dünyaya örnek gösterildiğini de sözlerine ekledi.


Yazan - 13 Kasım 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x