Bakan Eker “2500 Tarım Danışmanı Alınacak”


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker açıkladı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağını açıkladı.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri başladı. Bakan Mehdi Eker, burada yaptığı konuşmada, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağı müjdesini verdi.

 

Daha önce 7 bin 500 tarım danışmanı alındığını hatırlatan Eker, “Bunlar kırsalda köylerde çalışacak.   Köylerde çiftçinin yanında, bahçesinde, merasında, ahırında, onun yanı başında hizmet sunacak. Böylece sayı 10 bin kişiye ulaşmış olacak. Alım süreci başladı. ÖSYM yakın tarihte ilana çıkacak. Prosedür tamamlanıp en geç 2013 Ocak ayına kadar bunlar çalışmaya başlamış olacak.” diye konuştu.

 

Okul sütü programında ihale sürecinin başlatıldığını hatırlatan Eker, “Bu sene özel okullar da buna dahil edildi.” ifadesini kullandı. Eker, Et ve Balık Kurumu’nun et ve süt piyasalarını düzenleyen bir kuruma dönüştürüleceğini aktardı.

 

Ekmek israfının önlenmesi için proje başlatacaklarını söyleyen Eker, dünyada tarımsal ekonomik büyümede ilk 5 ülke arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi. Eker, “Tarımsal ihracatı 40 milyar dolara ulaştırmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu. Bakanlığın 2013 yılı bütçesinin 13 milyon 116 bin 230 TL olarak öngörüldüğünü kaydeden Eker, “Bütçede geçen yılın başlangıç ödeneğine göre yüzde 25 oranında artış öngörülüyor.” dedi.


Yazan - 7 Kasım 2012. Kategori EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
arz
arz
8 yıl önce

“Bunlar kırsalda köylerde çalışacak. Köylerde çiftçinin yanında, bahçesinde, merasında, ahırında, onun yanı başında hizmet sunacak. ÖSYM seçecek bir de. Tarım Bakanlığı Personeli Sağolsunlar memleketi mamur ettiler. Hayvancılık zirve yaptı. Tarım ve Hayvancılıkta son 10 yılın BAŞARISI(!) ortada. Çiftçi ve köylü RAHMET(!) okuyor AKP ve Tarım Bakanımıza. Yaptığınız işe bakın. Tarihte bunun örneği çok. BAKINIZ; “Timur, Akşehir’e bir erkek fil getirmiş. Köylüye, Çiftçiye yardım etsin diye!!!! BAHA BAHA:: Başıboş gezen fil, ekili alanları silip süpürmüş, bağlara bahçelere zarar vermiş. Üstelik, yiyeceğini de Akşehirliler sağlıyormuş. Kısacası, fil şehrin başına bela olmuş. Sonunda Akşehirliler Hoca’ya gidip; -Hoca Efendi Timur’a ancak sen söz geçirebilirsin.… Read more »

mehmet fatih
mehmet fatih
8 yıl önce

Arıcılar birliğinde tarım danışmanı olarak görev yapıyorum sayın bakanımızın alacağı danışmanlar gurubuna giriyormuyuz arıcılık myo mezunuyum kpss den bu yıl 72.800 aldım bilgisi olanlar lütfen yazsın tarım danışmanlık belgemde var.Tarım bakanlığından onaylı.

Tel:05066513134

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
2
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x