Bakan Eker “Kurbanlık temininde sıkıntı yaşanmadı”


Bakan Eker “Kurbanlık temininde sıkıntı yaşanmadı”

Bakan Eker, fiyatlar konusunda ülke genelinde önceki yıllara mukayese edildiğinde çok yüksek bir oranın olmadığını söyledi.
        
DİYARBAKIR – Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, kurbanlık temini konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmadığını söyledi.

Bakan Eker, Diyarbakır’da Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret etti. Bakan Eker, yuvada barınan çocuklarla bir süre sohbet etti.

Burada gazetecilerin kurban kesimlerine ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Eker, Türkiye’nin kurban kesimi konusunda her yıl biraz daha iyiye gittiğini belirtti.

Bu konuda yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte alt yapıyı biraz daha geliştirmek gerektiğini kaydeden Bakan Eker, şunları söyledi:

“Türkiye bu konuda çok daha iyi bir noktaya gidiyor. Bayramda kurbanlık temini konusunda hiçbir sıkıntı olmadı. Fiyatlarda bize ulaşan bilgilere göre, ülke genelinde önceki yıllarla mukayese edildiğinde çok yüksek bir oran yok. Ama şöyle bir şey hissediyoruz. Biri gidiyor bir tek kişiyle görüşüyor ve bu bireysel örneği Türkiye geneliymiş gibi yansıtıyor. O zamanda toplum yanlış bilgileniyor. Bireysel olaylar var ama genel itibariyle fiyatlar makul. Yani şu anda kilogram itibariyle 10-11 lira civarında. Büyükbaş 3-5 bin, küçükbaş hayvanların ise 400-600 arasında fiyatları değişiyor.”

DİĞER HABERLER
Dışarıda et ucuz diye ithalat yapılmayacak!

Bakan Eker ve Vali Mustafa Toprak, daha sonra Jandarma Bölge Komutanlığı ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.


17 Kasım 2010. 08:14
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x