Bakan “Mehmet Akif Sevgim Beni Veteriner Hekim Yaptı”


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, veteriner hekimliği seçmesinde milli şair Mehmet Akif Ersoy’un önemli bir rolünün bulunduğunu söyledi. Bakan Eker, milli şairin veteriner hekim olduğunu hatırlatarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda genel müdür yardımcılığına kadar yükseldiği bilgisini verdi.

Bakan Eker, 27 Aralık tarihinde Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıldığını hatırlattı. Milli şairin Veteriner Hekimler Birliği açısından ayrı bir değeri olduğunu da ifade eden Bakan Eker “Mehmet Akif Ersoy, Türkiye’deki vatandaşlarımız açısından büyük bir değeri ve önemi var. Tarihin önemli bir siması. Büyük bir şair. İstiklal Marşımızın şairi. Ama bizim için camiamız için benim de mensubu bulunduğum Veteriner Hekimler Birliği açısından ayrı bir değeri var. Mehmet Akif Ersoy veteriner hekim. Tarım Bakanlığı’nda da uzunca bir süre görev yapmış. Genel müdür yardımcılığına kadar yükselmiş, aşılama çalışmalarına katılmış. Aynı zamanda meslektaşımız. O yüzden veteriner hekimler ve gıda tarım ve hayvancılık camiası mensupları için ayrıca önemi var. Rahmet ve minnetle kendisini anıyorum” dedi.

Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 2011 yılının Mehmet Akif Ersoy yılı ilan edilmiş, bu kapsamda çok sayıda etkinlik gerçekleştirilmişti.

DİĞER HABERLER
Hayvancılık sektörüne Suudi Arabistan ilgisi

4 Ocak 2012. 11:17
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x