Bakan Eroğlu, Trakya Gelişim Projesi’ni Tekirdağ’da ilan etti.

25 Mayıs 2013. 18:56

2867749-md
Eroğlu: Bölgede; barajlar, göletler, sulama tesisleri gibi birçok tesisi hayata geçireceğiz.

 

TEKİRDAĞ – Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Trakya Gelişim Projesi’ni (TRAGEP) ilan etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Proje kapsamında bölgeye 10 milyar lira yatırım yapacağız. Ne yapılması gerekiyorsa her şeyi yapacağız. Barajlar, göletler, sulama tesisleri gibi birçok tesisi Trakya bölgesinde gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Eroğlu, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ekonomik olarak güçlendiğini ve hükümetin IMF’ye olan borcu kapattığını söyledi.

 

Türkiye’nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini dile getiren Eroğlu, ülkenin 20. yüzyıla damgasına vuracağını kaydetti.

 

Eroğlu, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde uygulamaya geçirdikleri projeler olduğunu anlatarak, “Trakya için bir milat olarak tarihe geçecek Trakya Gelişim Projesi’ni ilan etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Proje kapsamında bölgeye 10 milyar lira yatırım yapacağız. Ne yapılması gerekiyorsa her şeyi yapacağız. Barajlar, göletler, sulama tesisleri gibi birçok tesisi Trakya bölgesinde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

Ergene Koruma Eylem Planı’nı hayata geçirdiklerini ifade eden Eroğlu, bu plan çerçevesinde bölgedeki nüfusu 10 binin üzerinde olan 12 belediyenin atık su arıtma tesislerinin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından yapılacağını kaydetti.

Diğer Haberler:
Deprem için toplanan 40 milyar nerede?

 

Eroğlu, belediyelerin atık su arıtma tesislerinin gelecek yıl içinde tamamlanacağını belirterek, “Nüfusu 10 binden küçük olan belde belediyeleri ve diğer yerleşimler için İller Bankasının yürüttüğü su kanalizasyon projesi var. Bu konudaki çalışmalar da devam ediyor” dedi.


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x