Bakanlığın akredite veteriner hekimlik açıklaması


Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerinin akredite veteriner hekimlik ile ilgili açıklaması

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Bilindiği üzere 27.04.2011 tarihinde 81 İl Müdürlüğüne talimat verilerek, 10 Nisan 2011 tarih ve 27901 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun 35 inci maddesine işlerlik kazandırıldığı, konuyla ilgili olarak daha önce yayımlanan yazının yürürlükten kaldırıldığı belirtilmiştir.

Bu kapsamda;a)- Bakanlığımızca çalışma izni verilmiş kırmızı et kombina, 1. Sınıf ve 2. Sınıf mezbahalar ile kanatlı hayvan kombina ve kesimhanelerinde Resmi Veteriner Hekim görevlendirilmesi,b)- Bakanlığımızca çalışma izni verilmiş 3. sınıf mezbaha ve et parçalama tesislerinde Yetkilendirilmiş Veteriner Hekim görevlendirilmesi yapılması,c)- Yetkilendirilmiş Veteriner Hekim görevlendirilmesinde daha önce Akredite Veteriner Hekimlik uygulamasında görev almış Veteriner Hekimlere öncelik verilmesi,d)- Döner Sermaye İşletmelerine uygun kadro tahsisinin sağlanması,e)- Görevlendirme yapılırken işletmelerin çalışma saatlerinin dikkate alınması, birden fazla vardiya bulunması halinde işletmelere her vardiya için 1 Veteriner Hekim görevlendirilmesi, kapasitesi düşük olan işletmelerde 1 Veteriner Hekimin en fazla 4 işletme için görevlendirilmesi,f)- Yetkilendirilmiş Veteriner Hekim olarak görevlendirilecek personelin bağlı bulunduğu Veteriner Hekim Odasından çalışma izin belgesi aranması istenmiştir. İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Resmi ve Yetkilendirilmiş Veteriner Hekimlerin hizmet alımı yoluyla istihdamı için, Kamu İhale Kurumundan alınacak görüşe istinaden iller bazında kaç kişinin çalıştırılacağı sorulmuş olup Yetkilendirilmiş Veteriner Hekim ihtiyacının belirlenmesi amacıyla 81 İl Müdürlüğüne yazı yazılmıştır.


Yazan - 4 Ağustos 2011. Kategori HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x