Bakanlık Fahri Gıda Müfettişi Arıyor


Gıda güvenilirliğinde yürürlüğe giren AB standartlarını tanıtım toplantılarına katılan  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker,konunun detaylarını basın mensuplarına anlatıyor.

HABERTÜRK TV’de Pakize Suda ve Ahmet Rasim Küçükusta’nın sunduğu ‘İki Ses Bir Nefes’ programının konuğu olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’yi gıda konusunda AB standartlarına ulaştıracak, ‘gıda güvenilirliği sistemi’nin detaylarını anlattı.

GIDA HATTI 24 SAAT AÇIK

Bakanlığın rutin denetim faaliyetlerinin dışında bir uygulama olan ‘Alo gıda hattı 174’ün 14 Şubat 2009’dan beri 500 bin çağrı aldığını ve işyerleriyle ilgili bugüne kadar 88 bin işlem yapıldığını belirten Bakan Eker, ” Medya ve kitle iletişim araçlarının kullanımıyla şikayetler arttı, artık eskisi gibi değil. Şikayetlerle gelen lokanta, imalathane, market tüm yerlerin kayıtlarını tutuyoruz. Gıda hattı 7 gün 24 saat açık, vatandaşlarımızın bize destek olması gerekiyor ki biz de denetimlerimizi yapabilelim.” dedi.

“FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLİĞİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, gıda güvenirliği konusunda denetimlerin sağlıklı yapılabilmesi için, aynı trafik müfettişleri gibi gıda denetimi ile ilgili fahri müfettişlik uygulamasını getireceklerini açıkladı.


13 Ocak 2012. 15:09
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x