Bakanlık Yanıltıcı Reklamlara Savaş Açtı


İlaç gibi satışa sunulan ürünlere Bakanlık savaş açtı.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda takviyesi olarak satışına izin verilen ürünleri ilaç gibi satışa sunarak tüketiciyi yanıltanlara savaş açtı.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in talimatıyla harekete geçen yetkililer, gıda takviyesi üretim izni aldıkları halde ”Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan izinli” diyerek hastalıkları iyileştirici özelliği olduğu iddiasıyla ürün satışı yapan 120 televizyon programıyla 638 internet sitesini RTÜK, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve Reklam Özdenetim Kurulu’na bildirdi.

 

İnternet siteleri, gazete ilanları ve televizyon programlarına reklam durdurma cezasıyla toplam 570 bin 106 lira idari para cezası uygulandı.


Yazan - 2 Kasım 2012. Kategori GIDA, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
ARZ
ARZ
7 yıl önce

İNEK CENNETİ: O zaman “tadı doğadan” süt reklamına bir bakalım. arkada dağ yerler yemyeşil silme çimen ve süt inekleri açık havada tahta kovalara köylü kısları tarafından sağılıyor. YOK BÖYLE ÜRETİM. YANILTICI REKLAM: SAVAŞ.. Sütaş’ın reklamlarındaki dişiler yani inekler “erkek” sesiyle seslendirmişler. Erkek inekten süt sağılır mı? Boğa Bey değil ineğin erkeği ? Al sana yanıltıcı reklam. Bu reklamı çocuklar seyrediyor. O halde şu soruya cevap versinler; “Baba senin memelerin neden yok? Neden sen de annem gibi süt veremiyorsun?” Sevimli bir inek yavrusu… Sokaklarda geziyor ve onu gören insanlardan kaçmıyor. kaybolmuş ve şehrin sokaklarında; özgürce ama ait olduğu yere duyduğu özlemle… Read more »

1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x