Bal Kovandan Sofraya Takip Edilecek


Tüketicilerin satın aldıkları balların internet üzerinden analiz sonuçlarına ulaşmasına ve kovandan sofraya kadar tüm süreci görmesine olanak sağlıyor.

Balparmak’tan yapılan basın açıklamasında şöyle denildi:

“Kurulduğu 1980 yılından bu yana bal sektörünün gelişimine öncülük eden, sektörün lider firması Altıparmak Gıda’nın hayata geçirdiği kalite takip sistemi, tüketicilerin satın aldıkları balların internet üzerinden analiz sonuçlarına ulaşmasına ve kovandan sofraya kadar tüm süreci görmesine olanak sağlıyor. Sistem; perakende güvenlik çözümleri olarak kullanılan RF (radyo frekans) ve EM (elektromanyetik) teknolojilerini Holospot adı verilen takip sistemiyle bir araya getiriyor. Her bir ürün ambalaj etiketine entegre edilebilen sistem, ambalajların tekil olarak güvence altına alıyor.

Kalite takip sistemi, öncelikle Altıparmak Gıda markalarından Balparmak ürünlerinin 850 gramlık kavanoz ve 600 gramlık çıt kapak ambalajlarında kullanılıyor. Tüketiciler, Balparmak’ın internet sayfasındaki arayüze satın aldıkları ürünlerin ambalajlarında yer alan Holospot kodlarını girerek satın aldıkları balın; nereden temin edildiğine, Altıparmak Gıda’dan çıkışından sonra hangi noktalardan geçtiğine ve analiz sonuçlarına ulaşabiliyor. Sistemin daha sonra kurumun diğer markalarına ve ambalaj seçeneklerine de entegre edilmesi planlanıyor.

Hızlı Tüketim malları sektöründe bir ilk…

Sistemi oluşturan teknolojiler, sektörde ilkleri temsil ediyor. Hem RF ve EM, hem de Holospot teknolojileri dünyada ve Türkiye’de gıda sektöründe ilk kez bir arada ve üstelik ürün etiketlerine entegre şekilde kullanılıyor. Sistem, Türkiye’de FMCG (Hızlı Tüketim Malları) sektörü için de ilk niteliği taşıyor.

Diğer Haberler:
Yabanarılarına gün doğdu

Kalite takip sistemi ile tüketicilerin ballarının kalitesi ve doğallığını internet üzerinden kolayca ulaşabileceklerini belirten Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak; “Altıparmak olarak markalarımızın tüketicilere ulaşma yolculuğunda sistemimize entegre ettiğimiz, kalite takip vizyonumuzun perakende süreçlerinde de devam etmesini sağlayan yeni bir teknolojiyi fiiliyata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Tüketicilerimiz Altıparmak Gıda markalarının kalite kontrol sürecini yakından bilir. Avrupa’nın en kapsamlı dört eşdeğer bal ihtisas laboratuarı arasında yer alan Altıparmak Ar-Ge ve Kalite Kontrol Laboratuarımız ile Türkiye’nin dört bir yanındaki arıcılardan topladığımız bal numunelerini analiz ederek doğallığı ve kalitesini 65 ayrı parametrede, milyarda bir hassasiyet ile ölçebiliyoruz. İlk analiz aşamasından geçen ballar tesislerimize geldikten sonra bir kez daha aynı analiz sürecinden geçiyor. Kısacası arıcılardan toplanıp tesislerimize gelen tüm ballar; doğallığı, kalitesi ve orijini tanımlanarak ve onaylanarak ambalajlanıyor. Yeni kalite takip sistemimiz ile şimdi bu süreci internet üzerinden tüketicilerimiz ile paylaşıyoruz. Bu teknoloji dünyada gıda sektöründe ilk kez kullanılıyor.” dedi.

“Tüketicilerimiz markalarımızın kalite ve güvenliğini kovandan sofralarına kadar takip edebilecek.”

Dünyada ve Türkiye’de gıda sektöründe ilk kez uygulanacak bir kalite takip sistemini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak; “Fırsat buldukça kamuoyuna hatırlatıyoruz; satın alınan ballara mutlaka dikkat edilmeli. Balın kalitesini tadarak ya da başka herhangi bir duyusal özelliğinden anlamak mümkün değil. Denetime tabi, kalite kontrol ve takip süreçlerini her aşamada uygulayan, mesleğinin erbabı arıcının kıymetli ürününü hakkıyla değerlendiren, balın gerçekliğinin ve doğallığının bilimsel yollarla ancak ve ancak analiz sonucu ölçülebileceğini bilen markalı ballarda tüketici adına riski ambalajlayan firma taşır. Tüketicilerin bu firmalara güvenmeleri gerekir. İşte bu noktada, bizim uygulamaya koyduğumuz kalite takip sistemimiz ile tüketicilerimiz markalarımızın kalite ve güvenliğini kovandan sofralarına kadar takip edebilecek. İnovatif yatırımlarımızı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz” dedi.

Diğer Haberler:
Arıcı Meral Dünya 2.ncisi oldu…

Tesa scribos GmbH’den Gıda Sektöründe Bir İlki Gerçekleştiren Altıparmak Gıda’ya Plaket

Kalite takip sistemini hayata geçiren Altıparmak Gıda’ya Holospot etiketleme sisteminin sahibi, yapışkanlı bantlarda Avrupa pazar lideri tesa scribos GmbH tarafından dünyada gıda sektöründe bir ilki gerçekleştirmeleri nedeniyle bir plaket verildi. Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak’a plaketi 19 Ekim Çarşamba Günü Swissôtel The Bosphorus’ta gerçekleşen etkinlikte tesa scribos GmbH Global Satış Direktörü Frank Steffen Waegner verdi.”


Yazan - 20 Ekim 2011. Kategori Genel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x