Bal ve İçkiye Karekod Getiriliyor


422045_294104530656508_Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker son günlerde halkın dikkatini çeken, sahte bal ve içkiye karşı karekod uygulamasına geçileceğini bildirdi.
Bakan Mehdi Eker, ‘Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına Dair Yönetmelik’ ile ilgiliolarak gazetecilerin sorularını cevapladı.
Gazetecilerin “Takviye gıdalarının içeriklerinde rastlanan uygunsuz maddeler nelerdir? sorusuna Eker, “Sibutraminin.” karşılığını verdi.
545009_159073024219476
Gıda takviye ürünlerinin internet üzerinden denetimlerinin nasıl yapılacağının sorulması üzerine de Eker, “Belirli adresle yayın yaptıkları adresler belirlenmiş olacak. Bunların dışında yayına izin verilmeyecek. Bu siteler izlenip denetlenecek.” dedi.
Bakan Mehdi Eker Karekod uygulamasının nasıl yapılacağına ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine  “Biz, ilk etapta gıda takviyesi olarak kullanılan bitkisel ilaçların dışında, risk kategorisinde gördüğümüz sahte içki ve bal ile ilgili takip sistemi olarak bu uygulamaya geçeceğiz.” diye yanıtladı.

Yazan - 2 Mayıs 2013. Kategori GIDA, MAGAZİN, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x