Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Komisyonu İzmir’de Yapılacak


İzmir Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Komisyonu’nun 6. Birleşimi’ne ev sahipliği yapacak.

 

15-18 Ekim tarihlerinde yapılacak toplantı kapsamında basın mensupları uluslararası balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği uzmanları ile komisyon üyesi Orta Asya ve Kafkas ülkelerinin temsilcilerinden görüş alma fırsatı bulacak.

 

Orta Asya Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Komisyonu’nun (CACFish) 6. Birleşimi 15 ile 18 Ekim arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. 2010 yılında, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) – Türkiye İşbirliği Programı kapsamında yürütülen Orta Asya Balıkçılık ve Su Ürünleri Gelişimi Bölgesel Programı’nın (FishDev) bir çıktısı olarak kurulan komisyonun üyeleri Azerbaycan, Ermenistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Türkiye’den oluşuyor.         

 

Orta Asya ve Kafkas ülkeleri arasında balıkçılık kaynaklarının sürdürülebilir kullanımına yönelik ortak bir mekanizma kurulması ve su ürünleri alanındaki ülke deneyimlerinin paylaşılması amacıyla oluşturulan komisyonun İzmir’de yapılacak olan 6. birleşimi önemli bir diplomatik ve bilimsel fırsat oluşturuyor. Birleşimde üye ülke delegasyonları, sivil toplum ve özel sektör temsilcileri ve balıkçılık ve su ürünleri uzmanları görüş alışverişi yapacak ve basın mensuplarıyla bilgi paylaşımında bulunacaklar.

 

15 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 14.30’da başlayacak toplantının açılış konuşmaları Azerbaycan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Rauf Hajiyev, FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Sayın Viorel Gutu ve üst düzey bir T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilisi tarafından yapılacak.

Açılış konuşmalarını takiben Orta Asya Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Komisyonu Sekreteri, FAO Kıdemli Balıkçılık ve Su Ürünleri Uzmanı Sayın Victoria Chomo komisyon faaliyetlerini özetleyen bilgiler sunacak.

 

16 Ekim gününe ait programda komisyon üyesi ülkelerin sunumlarına yer verecek olan toplantı, 17 Ekim’de komisyonun gelecekteki faaliyetlerinin tartışılması ile sürecek. 18 Ekim’de ise birleşim katılımcısı delegeler, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın davetiyle, İzmir’de yapılacak olan 9. Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı’nı ziyaret edecekler.   

 

FAO Orta Asya Alt Bölge Ofisi ve Türkiye Temsilciliği, Hilton İzmir’de yapılacak olan toplantıya siz değerli basın mensuplarının katılımından memnuniyet duyacaktır.

 

Birleşimi takip etmek isteyen basın mensuplarının 15 Ekim 2018 Pazartesi günü 11.00 ile 14.30 saatleri arasında toplantı kayıt masasına başvurmaları gerekmektedir.

 

Adres: Hilton İzmirİsmet Kaptan Mahallesi, Gazi Osman Paşa Blv. No: 7, Konak, İzmir.


Yazan - 13 Ekim 2018. Kategori MANŞET, GIDA, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x