“Balıkesir Tanıtım Günleri” nde Bursa Lezzeti


 

image (3).jpeg

 

Lezzetin Has’ını Bilen Ankara’lılar Hastavuk Standında Buluştu

 

 

 

10-13 Ekim 2013 tarihleri arasında Ankara’da “Balıkesir rüzgarı esti. “Balıkesir Tanıtım Günleri” etkinliği gerçekleştirildi.

 

 

 

Balıkesir Valiliği öncülüğünde, Balıkesir ili ve ilçelerinin önemli firmalarının katıldığı ‘Balıkesir Tanıtım Günleri’ etkinliği, Ankaralılar ile stantları ziyaret eden bürokrat ve siyasetçiler de unutulmayacak bir tat bıraktı.

 

 

 

hastavukAtatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Balıkesir Tanıtım Günlerine; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ve Beşir Atalay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Danıştay Başsavcısı Mevlüt Çetinkaya, İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı A. Edip Uğur, TBMM CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreteri Süleyman Erdem ile Ankara ve Balıkesir‘den çok sayıda bürokrat, Balıkesir ve Ankara‘daki gazeteciler, STK temsilcileri ve on binlerce vatandaş ziyarette bulundu.

 

 

 

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan‘ın ev sahipliği yaptığı Ankara‘daki tanıtım günlerine Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Balıkesir milletvekilleri, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, eski Balıkesir Valilerinden Danıştay 8. Dairesinden emekli Atıl Üzelgün, Balıkesir‘in Kaymakam ve Belediye Başkanları, daire müdürleri de katıldı.

DİĞER HABERLER
Gıda israfına ceza kesilecek  

 

 

 

4 gün süren etkinlikler hem organizasyon hem içerik olarak büyük beğeni topladı. AKM girişindeki zeytin ağaçları ile turizm, tarih ve doğa güzelliklerinin yer aldığı fotoğraflardan oluşturulan seremoni Balıkesir‘in zengin coğrafyasını gözler önüne serdi. Balıkesir Valisi Ahmet Turhan iç turizmde Balıkesir‘i en çok tercih eden illerin başında Ankara‘nın geldiğini belirtirken Balıkesir Tanıtım Günlerinin 2014 yılında İstanbul Feshanede de düzenlemeyi planladıklarını açıkladı.

 

 

Balıkesir Tanıtım Günlerinde ilçelerin hazırladığı gösteriler, halk oyunları, Balıkesir Türk Müziği Korosu tarafından verilen konserler, açılan resim ve fotoğraf sergileri, şiir günleri kültür ve sanat etkinlikleri olarak davetlilerden büyük ilgi gördü.

 

 

Balıkesir Günlerinin en çok ilgi gören stantlarından birisi de gıda bölümü oldu. Balıkesir ili ve ilçelerine ait özel lezzetler, bu bölgelerin önemli firmalarının kurduğu stantlarda Ankara’lıların, beğenilerine sunuldu.

 

 

Etkinliğin en kalabalık ve en ilgi gören standların başında Balıkesir, Susurluk’ta 4 ay önce  faaliyete geçen Hastavuk firması oldu.

 

 

“Lezzetin Hasını Bilenlere” sloganıyla piyasaya çıkan Hastavuk, standlarını ziyaret eden Bürokratlara ve Ankaralılara ürünlerini ikram etti. Hastavuk yetkilileri en ileri teknolojiyle üretim yaptıklarını, dünyada sadece 3 firmada olan bu teknolojinin Türkiye’de sadece Hastavuk’ta olduğunu belirttiler. Aeroscalder sistemiyle suya temas etmeden elle helal kesim yaptıklarını ifade ettiler.

DİĞER HABERLER
Su ürünleri üretimi %25,1 arttı

 

 

Görüntüsü, kokusu ve lezzetiyle tamamen doğal olan Hastavuk eti hakkında yapılan “yıllardır özlenen lezzet artık sofralarımızda” yorumları, mutluluk vericiydi.

 


4 Kasım 2013. 11:55
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x