Balıklardaki Ağır Metal Konusu Bu akşamda “Deşifre”de


“Deşifre” Programı Balıklardakı Ağır Metal Konusunu Bu Akşamda Ele Alacak

 

Geçen hafta büyük ses getiren balıklardaki ağır metal konusu bu akşamda “Deşifre” programında devam ederek tartışılacak.

 

Mehmet Ali Önel yönetiminde 25.01.2013  Cuma akşamı 21.15’de yayınlanacak programda 4 bağımsız üniversitenin kapsamlı çalışmaları ele alınacak.

 

Geçen hafta yayınlanan programdan sonra “Balıklarda ağır metal yoktur”diyen bakanlık açıklamasına Dr.Can Demir bilimsel açıklamalarla cevap verecek.

 

BAKANLIK ÜST DÜZEY SEVİYESİNDE RAHATSIZ

Son günlerde gıdalar üzerinde yapılan eleştirilerin neredeyse tümüne karşı çıkan  yaptıkları açıklamalarla delilelerin yetersiz olduğunu öne süren bakanlık bürokratlarından  üst düzey yöneticilerin rahatsız olduğu birçok platformda konuşuluyor.Hatta son bir sağlıklı gıda programına katılan Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı  Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI’nın balıklardaki ağır metaller konusunda incelemeler yaptıran Dr.Can Demir’e teşekkür ettiği ve bu çalışmaların kendilerine yararlı olduğunu belirtmesi bunun en güzel örneği.Müsteşar ayrıca bakanlık yetkililerinin de bu konuda yararlı denetimler yaparak teşekkürü hak ettiklerini savundu.

 


Yazan - 25 Ocak 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x