Banvit’te pay alım teklifi… Fiyat ne oldu?


 

 

 

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. paylarının zorunlu pay alım teklifi yoluyla TBQ Foods GmbH tarafından devralınmasına ilişkin pay alım teklifi duyurusu yapıldı. 1 TL nominal değerli Şirket payı için belirlenen Pay Alım Teklifi Fiyatı 12,07 TL olarak açıklandı.

 

TBQ Foods GmbH’ın, Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş.’nin (Banvit) ödenmiş sermayesinin %79,48’ini temsil eden ve yönetim kontrolü sağlayan 79.501.685,77 TL nominal değerli 79.501.685,77 adet payı iktisap etmiş olması nedeniyle, Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş.’nin diğer pay sahiplerine yönelik olarak 17.07.2017-11.08.2017 tarihleri arasında zorunlu pay alım teklifinde bulunuldu.

 

 

 

 

Duyuruda, 1 TL nominal değerli Şirket payı için belirlenen Pay Alım Teklifi Fiyatı 12,07 TL olarak açıklandı. Pay Alım Teklifi Fiyatında, 14.07.2017 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) ilan edilen Pay Alım Teklifi Bilgi Formu’nun 6. maddesinin a ve b bendlerinde açıklandığı şekilde, Pay Alım Teklifi’nin başladığı tarihten sonra çeşitli parametreleri baz alan düzeltmeler olabilecek.

 

Fiili Pay Alım Teklifi süresince, Pay Alım Teklifi Fiyatı’nda artış yönlü bir düzeltme olması halinde, Pay Alım Teklifi Fiyatı buna uygun olarak düzeltilerek özel durum açıklaması ile Banvit’in KAP sayfasında kamuya duyurulacak. Pay alım teklifi fiyatının yeniden belirlenmesinden önce teklife katılarak paylarını satmış olan ortaklara ödenen tutar ile yeniden belirlenen fiyat arasında fark bulunması halinde, bu fark pay alım teklifi süresinin sona ermesini takip eden iki iş günü içerisinde ilgili kişilere ödenecek.

 

Fiili pay alım teklifi süresinin sona ermesinin sonrasında artış yönlü düzeltme işleminin gerçekleşmesi durumunda ise ABD Doları olarak hesaplanan beher pay başına düşen düzeltme tutarına fiili pay alım teklifinin başlangıç tarihinden itibaren her gün için yıllık LIBOR oranının %50 fazlası ile hesaplanacak faiz tutarı eklenecek ve bu tutar 3,5645 USD/TL ile çarpılarak pay alım teklifine cevap vermiş olan ortakların hesaplarına yatırılacak.

 

Pay Alım Teklif Fiyatını azaltacak ya da değiştirmeyecek bir düzeltme olması durumunda, ilgili düzeltme, Pay Alım Teklif Fiyatı hesabında dikkate alınmayacak. Düzeltme işlemine ilişkin gelişmeler ayrıca kamuya duyurulacak.

 

Pay Alım Teklifi sürecine ilişkin detaylı bilgi için, 14.07.2017 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ilan edilen Pay Alım Teklifi Bilgi Formu’na bakılması gerekiyor.


Yazan - 21 Temmuz 2017. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x