Barış Yarkadaş’a açık mektup


 


Barış Yarkadaş’a açık mektup

Kemal Kılıçdardğlu’nun atletli yemeği için görüş bildiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir tweet atan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş
aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Barış Yarkadaş? @barisyarkadas 22 Agu

Genel Başkanımız Sn. Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafını eleştiren ve “nezaketsizlik” diyen Erdoğan, “büyük bir nezaketle” tavuk yerken…

Sayın Yarkadaş o gösterdiğiniz foto 12 yıl önce TBMM çekildi.Kuş gribi nedeniyle tüketimi sıfı noktasına gelen kanatlı eti için Uğur Dündar kümesleri gezerek yerinde inceledi ve bu olayı TBMM taşıdı.


Erdoğan tavuk yedi ve yedirdi

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 12 yıl önce meclisde düzenlenen “Güvenli Tavuk Ürünleri Resepsiyonunda” tavuk yedi ve gazetecilere tavuk ikramında bulundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kuş gribi olayında görüldüğü gibi bilinç eksikliğinin nelere mal olduğunu gördüklerini dile getirerek, “Böyle bir ortamda, adeta puslu havayı özleyenler oldu ve bu puslu havayı değerlendirmek için bir çok olumsuz gayretlerin içine girenler oldu” dedi.

Erdoğan, TBMM’de yapılan güvenli tavuk ürünleri resepsiyonuna katıldı. Sektör olarak özellikle kuş gribi nedeniyle yaşanan sorunları bildiklerini dile getiren Başbakan Erdoğan, sektörün bu zor günlerinde hükümet olarak bütün güçleriyle imkanları azami ölçüde seferber ettiklerini dile getirdi. Bunun devam edeceğini kaydeden Erdoğan, üreticiden tüketiciye kadar olan süreçte 2 milyon kişinin bu sektörden ekmek kazandığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, sektörün geleceği konusunda elbirliği ile yeni bir sayfa açılması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Hesaplarımızı yeniden yapmamız gerekiyor. Yaşadığımız coğrafya aslında kuş gribi, benzeri problemlerin yaşanmasına elverişli bir coğrafyadır. Bunu bilerek hareket etmek, sektörün kırılganlığını gidermek, üreticimizi ise sağlam bir zemine kavuşturmak, dayanıklılığını da artırmak durumundayız. Ayrıca bu gibi sıkıntılı durumlarda ve muhtemel spekülasyonlar karşısında tüketim marjının düşmesinin önüne geçmek ise bu bilincin toplumsal alana yaymakla mümkün olacaktır.”

Türkiye’nin kuş gribiyle nasıl “başarıyla mücadele” ettiyse, tavukçuluk sektörünün önündeki engellerin kaldırılması konusunda da mücadelesini sürdürdüğünü kaydeden Erdoğan, bu konuda çok duyarlı olduklarını söyledi.

Erdoğan, daha sonra Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türk-İş Başkanı Salih Kılıç, ATO Başkanı Sinan Aygün, milletvekilleri ve davetlilerle birlikte 14 çeşit tavuk ve ürünlerinden oluşan mönüyü tattı, basın mensuplarına ikramda bulundu.

Kaynak: aa

 

Uğur Dündar’a plaket

Çiftlikleri gezerek kanatlı etinin sağlıklı olduğunu  anlatan Uğur Dündar’a da plaket verildi

 


Yazan - 27 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x