Başarılı Veteriner Hekimlere Ödülleri Törenle Verildi


Dünya Veteriner Hekimler Yılı Kutlamaları kapsamında başarılı veteriner  hekimlere ödülleri törenle verildi.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından organize edilen Dünya Veteriner Hekimler Yılı Kutlamaları TJK Ankara Hipodromu Şeref Salonunda yapılan etkinliklerle gerçekleştirildi.
Etkinlikler kapsamında Veteriner Hekim Ressamlar Sergisi, Türk Veteriner Hekimleri Birliği 2011 yılı Onur, Basın Ve Hizmet Ödülleri töreni ve Dünya Veteriner Hekimleri Günü Koşusu yapıldı.

Program kapsamında 22 veteriner hekim ressam tarafından yapılan tablolar sergilendi ve katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Programın ikinci bölümünde  2011 yılı Basın, Hizmet ve Onur Ödülleri töreni yapıldı.

Törenin öncesinde TVHB Merkez Konseyi II.Başkanı Dr.Nahit Yazıcıoğlu tarafından bir açılış konuşması yapıldı.

Daha sonra Ödül Törenine geçildi. TVHB 2011 yılı Onur Ödülü Prof.Dr.Ferruh Dinçer’e verildi. Veteriner Hekimlik eğitimine ve Veteriner Hekimlik mesleğine ulusal ve uluslar arası düzeyde yapmış olduğu üstün hizmetlerden dolayı Prof.Dr.Ferruh Dinçer’in Onur Ödülüne layık görüldüğü anlatıldı. Prof.Dr.Ferruh Dinçer yaptığı konuşmada bu Ödülün kendisi için anlamını ve Ödül almak kadar Ödül vermenin de son derece önemli olduğunu ifade ederek TVHB Merkez Konseyine teşekkür etti.

TVHB tarafından bu yıl ilk kez ihdas edilen Basın Ödülüneü ise Halk Sağlığı, Çevre Sağlığı ve Gıda Güvenliği konularında görsel basın yoluyla uzun yıllardan beri Türk Kamuoyunu aydınlatarak üstün hizmetler sunan Uğur Dündar aldı  . Basın Ödülü Uğur Dündar adına törene katılan Star TV Ankara Haber Müdürü Esat Pala’ya takdim edilmiştir.

DİĞER HABERLER
Çukurova meyve sektöründe 'erkenci' olacak

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Hizmet Ödülleri ise 5 dönem ve daha fazla Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı yapmış ve dönemlerinde Veteriner Hekimlik Mesleğine başarılı ve üstün hizmetlerden bulunmuş veteriner hekimlere verildi.
2011 yılı hizmet ödülünü almaya hak kazanmışveteriner hekimler alfabetik sırayla aşağıda yer almaktadır.

1.Ali KARAÇAY (Hatay)
2.Burhan BAĞCI (Çanakkale)
3.Cengiz ÇOBANKAYA (Kütahya)
4.Dr. Kemal ÇETİNKAYA (İzmir)
5.Mehmet Ali UZAKGİDER (Denizli)
6.Muammer SAYGILI (Antalya)
7.Muharrem UÇMAKLIOĞLU (Aydın)
8.Mustafa YILDIZ (Sakarya)
9.Orhan ALTINTAŞ (Kocaeli)
10.Doç. Dr. Orhan ÖZBEY (Elazığ)
11.Özcan AYDIN (Kayseri)
12.Özcan KARATAŞ (Sivas)
13.Ramazan GÜRBÜZ (Konya)
14.Sebahattin YAZICI (Trabzon)
15.Prof. Dr. Tahsin YEŞİLDERE (İstanbul)
16.Prof. Dr. Yakup Can SANCAK (Van)
17.Zeynel ALKANDAĞ (Adana)

2011 Dünya Veteriner Hekimleri Yılı kutlamaları kapsamında “Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu” da yapıldı. Yarışı Vedat Söylemez’in SURLARIN SULTANI (a.a. Mountain Cat – Kemençem) isimli safkanı kazandı. Koşuyu kazanan atın sahibi Vedat Söylemez’e kupayı TVHB Merkez Konseyi II. Başkanı Nahit Yazıcıoğlu verdi.
Törende TVHB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Ali Koç antrenör Yasin Polat’a, TVHB Merkez Konseyi Muhasip Üyesi Talat Gözet de jokey Yücel Bilik’e plaket verdiler.

DİĞER HABERLER
İstanbul Boğazı,çift yönlü gemi geçişlerine kapatıldı.

28 Nisan 2011. 11:23
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x