Başbakan Ruhsatsız Kümeslere El Koydu


kullanımı teşviğinden yararlanarak kendilerine Ziraat bankasından Bakan oluru ile kredi verilen fakat çeşitli nedenlerle ruhsat çıkarılamayan kümeslerin yıkım haberi üzerine harekete geçen Başbakan, ilgililere gerekli raporlar hazırlanarak soruna çözüm getirilmesini istedi.

Başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yakından ilgilendiği ruhsatsız kümeslerle ilgili tüm birimler gerekli raporları hazırlayarak kurulacak komisyona sunacaklar.

Bu konu ile ilgili olarak bilgi veren Ak Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın “Bu önemli konu için Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a bir rapor sunacağı bildirildi.

Ak Parti Bolu İl başkanı Ömer Sayın ruhsatsız tavuk kümesleri konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a bir rapor sunacak. Olayın binlerce kişiyi ilgilendiren hassas bir konu olduğunu vurgulayan Sayın “Bu yüzden Bayraktar’a sunacağım rapor büyük bir önem taşıyor.”dedi.

Ak Parti Bolu İl başkanı Ömer Sayın geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan İl başkanları toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile çok önemli bir görüşme yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı toplantı sonrasında Bayraktar ile görüşerek Bolu’daki kümes üreticilerinin sorunlarını aktaran Sayın “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar benden konuyla ilgili ayrıntılı bir rapor istedi. Şu anda rapor hazırlama aşamasındayız. Önümüzdeki hafta Ankara’ya giderek Sayın Bakanımıza raporumuzu sunacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı Faruk Çelik’le haftasonu’nda geldiği Abant’ta bir görüşme yaptıklarını da dikkat çeken Sayın; “Bolu milletvekillerimizin de hazır olduğu bir ortamda Bolulu tavuk üreticilerimizin sorunlarını dile getirmiştik. Pazartesi günü yapılan bakanlar kurulu toplantısının ardından yapılan mini zirvede Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanımız Mehdi Eker’in de katıldığı toplantıda Bolu’lu tavuk üreticilerimizin sorunları masaya yatırıldı. Bu toplantı da konunun taraflarının içinde yer alacağı bir çözüm platformunun oluşturulmasına karar verildi. Bu platformda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığının üst düzey bürokratları, Bolu Milletvekilleri ve sektör temsilcilerinin yer almasına karar verildi. Bu olay Bolu’daki 3500 üreticinin yanısıra yaklaşık 50.000 kişiyi de yakından ilgilendiriyor. O yüzden önümüzde ki hafta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a sunacağım rapor çok büyük bir önem arz ediyor. Şu anda tüm imkânlarımızı bu raporu hazırlamak yönünde seferber ettik. Umarım arzuladığımız neticeyi alırız” şeklinde konuştu.

 

  

 

 


DİĞER HABERLER
Bu çiftliklerde işler tersine dönmüş
14 Ağustos 2011. 13:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x