“Başbakan, Mamak Çöplüğünün Domateslerini Yiyor” Haberine Düzeltme


12 Aralık tarihinde Hürriyet Gazetesinin internet sitesinde yayınlanan ve dergimiz sitesinde de mahreç verilerek yayınlanan Selma Güven(Zürih) imzalı “Başbakan, Mamak Çöplüğünün Domateslerini Yiyor” haberine düzeltme geldi.

 

 

 

Gelen Düzeltme şöyle;

 

Sayın Yetkili;

 

13.12.2012 tarihinde internet sitenizde yayınlanan bir haberde,müvekkil şirketin hissedarlarından Hans Von Meiss’in bazı açıklamalarına yer verildiği iddia edilmiş ve haberde “Hans Von Meiss’in Türk çöplüğü sayesinde zengin olduğu”,”Mamak çöplüğünde yetiştirilen domateslerinBşbakanlığa gönderildiği””Başbakanın domatesi Mamak çöplüğünden yediği ” şeklinde iddialara yer verilmiştir.

 

Haberde yer alan beyanların gerçekle alakası bulunmadığı gibi,haberin içeriğinde yer alan bilgilerle müvekkil şirketin ticari itibarı zedelenmiştir.Şöyle ki;

 

Müvekkil şirket,vahşi depolama sahalarının rehabilitasyonu,düzenli depolama alanlarının projelendirilmesi ve işletilmesi,metan ve diğer gazlardan enerji üaretimi,tehlikeli ve tıbbi atıkların bertaraf edilmesi,ambalaj ve hafriyat atıklarının geri kazanımı gibi eş zamanlı yürütülen ıslah ve geri kazanım odaklı bir dizi faaliyetleri sürdüren,Türk ve yabancı ortakları bulunan büyükmekte olan bir şirkettir.

 

Müvekkil şirket ortaklarından Hans Von Meiss haberde iddia edildiği gibi açıklamalarda bulunmamıştır.

 

Müvekkil şirket uzun süredir yatırımlarını sürdürmekte olup,bugüne kadar ortaklarına herhengi bir kar dağıtımı yapmamıştır.Yine müvekkil şirket bu tarine kadar hergangi bir kişiye bir kaynak aktarımında da bulunamamıştır.

 

Diğer taraftan Başbakanımız müvekkil şirkete ait tesisleri bugüne kadar hiç bir surette ziyaret etmemiştir.Haberde yer alan Başbakanlığa müvekkil şirkete üretilen ürünlerden gönderildiği iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır. Yukarıdaki düzeltme yazısının internet sitenizde yayınlanmasını rica ederiz.Saygılarımızla.

 

ITT İnvest Trading&Consulting AG Türkiye Ankara Şubesi Vekili Av.Sedat Aksakallı İmza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yazan - 25 Aralık 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x