Başçı: Enflasyon yılın ikinci yarısında düşecek


1425036406165

 

 

 

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Washington’da yaptığı sunumda enflasyonun yılın ikinci yarısında ciddi oranda düşeceği açıklamasında bulundu.

 

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Washington’da “Ekonomik Görünüm ve Para Politikası” konulu bir sunum yaptı. Başçı, sunumda enflasyonun yılın ikinci yarısında ciddi oranda düşeceği yönünde mesaj verdi.

 

“GIDA FİYATLARINDA DÜŞÜŞ DAHA BELİRGİN HALE GELECEK”

 

Merkez Bankası’nın internet sitesinde yer alan sunuma göre MB Başkanı, “Tüketici fiyatlarındaki düşüş gıda fiyatlarında yılın ikinci yarısında gözlenebilecek kısmi düzeltmeden sonra daha belirgin hale gelecek” dedi. Başçı, ihtiyatlı politikalar sonucunda enflasyondaki düşüşün çekirdek göstergelerde görüldüğünü söyledi.

 

“HEM FIRSAT HEM ZORLUK YARATIYOR”

 

Başçı, yapısal reformların iş dünyası dinamizminin ve Avrupa’da devam eden iyileşmenin ihracatı ve dengeli büyümeyi destekleyeceğini ifade etti. MB Başkanı, küresel düşük büyüme ortamının Türkiye ekonomisi için hem fırsatlar hem de zorluklar yarattığını da ifade etti.


Yazan - 19 Nisan 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x